Енергетичні ризики. Британія відкладає заборону страхування російської нафти — FT

У Британії зараз немає заборони на глобальне постачання російської нафти (Фото:@alex360/pexels)
Британія відклала заборону страхування російської нафти через енергетичну кризу.
Європейські уряди послабили зусилля щодо стримування торгівлі російською нафтою, відклавши план із заборони страхування російської нафти та дозволивши деякі міжнародні постачання на тлі побоювань зростання цін на нафту та скорочення світових постачань енергоресурсів. Про це пише Financial Times із посиланням на джерела.
ЄС оголосив про глобальну заборону на надання морського страхування судам із російською нафтою, проте Британія ще не запровадила аналогічні обмеження. Участь Британії має вирішальне значення для ефективності будь-якої заборони, оскільки Лондон є столицею індустрії морського страхування.
Зазначається, що наприкінці липня Брюссель змінив деякі обмеження у відносинах із державними російськими компаніями, пославшись на побоювання щодо глобальної енергетичної безпеки.
Спільна заборона Британії та ЄС на морське страхування могла б позбавити РФ доступу до більшої частини світового танкерного флоту. Проте офіційні особи США висловили стурбованість тим, що негайна глобальна заборона на морське страхування підштовхне ціни до зростання, прибравши з ринку мільйони барелів російської нафти та нафтопродуктів.
«Нині у Великій Британії немає заборони на глобальні постачання російської нафти. З огляду на глобальний характер індустрії [пере]страхування, існування обмежень ЄС цілком може вплинути на апетити до постачання російської нафти до Лондона», — зазначили у Lloyd’s.
Офіційні особи у Вашингтоні заявили виданню, що США та Британія все ще планують заборонити морські перевезення, включаючи страхування, на той час, коли заборона ЄС набуде чинності в грудні. Але спочатку вони хочуть встановити стелю цін на нафту.
Юристи щодо санкцій зазначили, що Євросоюз, схоже, пригальмував свої зусилля щодо стримування глобального потоку російської нафти. Серед трейдерів виникла нова невпевненість щодо прихильності Британії до глобальної заборони страхування нафти з РФ.
Раніше повідомлялося, що країни G7 розраховують запровадити стелю цін на російську нафту до 5 грудня, коли на повну силу набудуть санкцій ЄС проти нафти з РФ. До коаліції можуть приєднатися деякі азійські країни.