Стокгольмський арбітраж розгляне транзитну справу Газпрому і Нафтогазу навесні 2021 року - Газпром

2 квітня 2019, 11:08

Стокгольмський арбітраж призначив слухання по зустрічним позовам Газпрому і Нафтогазу України про транзит на квітень - травень 2021 року

Стокгольмський арбітраж призначив слухання за позовом Газпрому з вимогою змінити або розірвати контракт на транзит з Нафтогазом України і зустрічними вимогами Нафтогазу про стягнення з російського холдингу $11,58 млрд на квітень - травень 2021 року. Про це йдеться в матеріалах Газпрому, повідомляють Ведомости.

Відео дня

Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма 6 вересня 2018 року об'єднав дані розгляду, наприкінці грудня було сформовано склад арбітражу. У грудні 2017 року і лютому 2018 р стокгольмський арбітраж ухвалив рішення у спорах Газпрому і Нафтогазу про постачання газу на Україну і транзит палива через українську територію, зобов'язавши російський холдинг перерахувати українській стороні $2,56 млрд. Газпром рішення суду оскаржив. Апеляційний суд округу Свеа в Швеції призначив слухання за апеляцією на жовтень 2019 року.

Причиною судового розгляду компаній є вартість і обсяг транзиту російського газу через Україну за контрактом від січня 2009 року Газпром мав щорічно прокачувати через Україну не менш ніж 110 млрд куб. м газу на $2,35 млрд. Російська компанія жодного разу такої об'єм не прокачувала, Нафтогаз же не влаштовував встановлений контрактом тариф - близько $21,3 за 1000 куб. м.

Чинний контракт на транзит російського газу спливає на початку 2020 року.

Раніше повідомлялося, що Англійська комерційний суд заборонив Газпрому виводити активи з Англії та Нідерландів.

Показати ще новини
Радіо NV
X