Український стартап Awesomic звинуватив у плагіаті російську компанію

13 липня 2021, 15:10

Український стартап Awesomic звинуватив російський проєкт WeLoveNoCode в копіюванні інтерфейсу додатку. Співзасновник WeLoveNoCode хотів замовити цей дизайн на українській платформі.

Український стартап Awesomic, який розробляє платформу для пошуку дизайнерів, звинуватив у плагіаті російську компанію WeLoveNoCode. Про це пише AIN.UA з посиланням на співзасновника компанії Романа Севастьянова.

Відео дня

У Awesomic заявляють, що російська компанія скопіювала дизайн інтерфейсу їх застосування. WeLoveNoCode - це сервіс, який допомагає шукати виконавців для розробки додатків і сайтів без коду.

За словами Севастьянова, в кінці 2020 року співзасновник WeLoveNoCode Микита Шевченко зареєструвався в Awesomic із завданням розробити UI / UX-дизайн для свого застосування.

"Після першого онбордінг-дзвінка з проектом і особисто Микитою як СЕО, дизайнер Awesomic повідомив нам про намір клієнта повністю повторити дизайн програми, використовуючи його не просто як референс, але по факту як основу для копіювання", - заявляє Севастьянов.

У AIN.UA заявляють, що мають докази того, що таке завдання було поставлене.

Також співзасновник Awesomic додав, що після цього інциденту аккаунт WeLoveNoCode був анульований, а сам Севастьянов зв'язався з ніхто Шевченко пропонуючи або створити унікальне рішення, або покинути нашу платформу.

Також Севастьянов стверджує, що другий співзасновник WeLoveNoCode Максим Уперяка за півроку до цього приходив на зустріч і виявляв інтерес до проекту Awesomic і його бізнес-моделі.

В до Читати далі Коментувати до посту в Facebook співзасновниці Awesomic Анастасії Павлишин Уперяка заявив, що вийшов з проекту WeLoveNoCode з жовтня минулого року. Також він заявив, що спілкувався з Awesomic як представник Make it in Ukraine, ще до заснування WeLoveNoCode.

Як пише AIN.UA, WeLoveNoCode запустили свій додаток приблизно через пів року після інциденту з скасуванням акаунту і залучили інвестиції від ангельських інвесторів - братів Данила і Давида Ліберманом. Стартап почав шукати співробітників в Україні.

Севастьянов заявив, що юристи компанії направляють юридичні листи WeLoveNoCode. Далі український стартап планує діяти в правовому полі.

Нагадаємо, що проєкт Awesomic отримав грант на $50 000 від Українського фонду стартапів.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X