Автомобілі з пробігом б’ють рекорди

25 січня 2016, 16:35
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Автомобілі з пробігом б’ють рекорди - фото

Ринок б\у автомобілів в Україні на підйомі

В умовах кризи українці масово скуповують старі іномарки. У минулому році на первинному ринку автомобілів б\у, тобто тих, що завезли з-за кордону, було продано 14,2 тис. транспортних засобів. Це абсолютний рекорд за останні дев'ять років і майже в чотири рази більше, ніж роком раніше (3,6 тис.), підрахували в галузевій асоціації Укравтопром.

Аналогічним чином розвивається ситуація і на вторинному ринку. Там було зафіксовано понад 442 тис. перереєстрацій. Це майже в два рази більше, ніж в 2014-м.

Автомобілі з пробігом впевнено тіснять нові. Якщо до 2015 року їх ринкова частка не перевищувала 6-7%, то в минулому році вони захопили майже чверть ринку (23%), зазначає директор департаменту маркетингу Укравтопрому Георгій Овсянников. У той же час продажі нових автомобілів скоротилися на 49,8%.

Найпопулярнішими марками автомобілів з пробігом на первинному ринку виявилися: Renault (32%), Volkswagen (18%) і Smart (15%). На вторинному впевнено лідирує ВАЗ. За даними сайту Auto.ria, на частку російського бренду припадає 16% угод. Втім, ВАЗ втрачає свою популярність – роком раніше його частка на ринку б\у складала 22%.

Така динаміка пояснюється банальною різницею у вартості. Середня ціна нового автомобіля в Україні становить 20 тис. євро. Вживаного – близько 10 тис. євро. “Ціни на нові транспортні засоби безпосередньо залежать від відпускної ціни заводу і курсу гривні. А на ті, що з пробігом, від купівельного попиту та платоспроможності населення “, – пояснює директор з маркетингу групи компаній АІС Сергій Боровик.

Офіційна статистика не враховує іномарки, які завозять з країн ЄС без перереєстрації. Управляти ними можна по довіреності протягом року. Вартість таких машин набагато дешевше. Правда за законом за експлуатацію автомобілів з іноземною реєстрацією громадянами України на підставі техпаспортів іноземних держав передбачає штраф у потрійному розмірі від суми несплачених митних платежів, зазначають у Службі безпеки України.

Боровик з АІС очікує, що і цього року старі автомобілі не втратять своєї частки на українському авторинку. Продаж нових транспортних засобів може хіба що підстьобнути скасування 5% імпортного збору з 1 січня 2016 року. Але девальвація гривні швидше за все нівелює вплив цього фактора.

Джерело: Auto.ria

Журнал НВ (№ 21)

Парламентські списки

Завдяки двом новим політичним силам на парламент чекає безпрецедентне в історії України оновлення

Читати журнал

Вибір редакції

Рітейл/Нерухомість

Сьогодні, 10:30

thumb img
Коворкінги і віртуальна реальність. Що буде з торговими центрами через 10 років
Фінанси

Сьогодні, 09:00

thumb img
Що означає надійний банк та як його обрати?
Економіка

Вчора, 09:30

thumb img
Як повинна зростати Україна, на чому тримається російська стабільність і чому виграє Китай. Інтерв'ю з Сергієм Гурієвим

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua