Стало відомо, звідки в українського лоукостера гроші на купівлю 10 нових Boeing

20 червня 2018, 09:36

Український лоукостер SkyUp планує задіяти американські банки для фінансування операції з постачання 10 літаків нового покоління Boeing 737 MAX.

Про це заявив співвласник компанії Юрій Альба, передає liga.net.

"Питання фінансування ми будемо вирішувати спільно з корпорацією [Boeing, - ред.], тому що це є декларацією підтримки партнерства. Для старту ми залучаємо фінансування від наших партнерів з туризму та їх фінансової групи [очевидно йдеться про компанії Join UP, яка є партнером SkyUp у виконанні чартерних рейсів, - ред.]. Коли ми забезпечимо перший гарантований платіж, буде здійснена спільна поїздка з представниками корпорації провідними банкам США, які забезпечать нам видачу гранту для отримання кредитування у Світового банку", - сказав Альба.

Відео дня

Гендиректор SkyUp Євген Хайнацкий уточнив, що компанія вже виплатила першу частину передоплати за контрактом. "У нас є графік платежів, який залишається витримати. Там передбачено щорічні виплати. Наступний платіж заплановано на 2019 рік", - сказав він.

Юрій Альба зазначив, що розмір передоплати становить $4 млн. Вона передбачала підписання контракту на поставку 5 літаків останньої генерації в 2023 році і п'яти - в 2024 році. Також в цю передоплату увійшло підписання контракту на лізинг поточних літаків, які нам передані від Малазійських авіаліній, які зараз виконують програмні рейси для туроператорів.


Авіакомпанія SkyUp (Скайап) була зареєстрована в червні 2017 року Києві. Її керівником став відомий авіаційний експерт, який раніше працював в низці авіакомпаній, Євген Хайнацький.

Засновником SkyUp виступила компанія ACS-Україна Тетяни Альби і Юрія Альби, яким також належить туроператор JoinUp.

Зараз флот авіакомпанії складається із середньомагістральних суден типу Boeing 737-800 NG (Neхt Generation) ємністю Y189 місць 2013 року випуску. Це наймолодший флот серед українських авіакомпаній - середній вік повітряних суден становить 4 роки. У 2018 році флот буде збільшено до 5-ти літаків. Динаміка розвитку передбачає розширення флоту щонайменше на 3 судна в рік на базі бортів Boeing 737-800 і Boeing 737МАХ (нове сімейство літаків, якиі прийдуть на зміну Boeing 737NG). У 2019 планується збільшення бортів до 8.


Нагадаємо, що у березні SkyUp і корпорація Boeing підписали контракт на $624 млн на виробництво п'яти літаків серії Boeing 737 MAX з можливістю подальшого дозамовлення ще п'яти.

16 травня SkyUp отримала сертифікат експлуатанта, що дає право на виконання рейсів.

11 червня, Комісія Державіаслужби задовольнила всі заявки українського лоукостера на отримання прав на польоти за 55 регулярними та чартерними маршрутами.

Також SkyUp оголосив про початок продажу квитків на внутрішні рейси. Вартість квитків на них стартує від 499 грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X