Стало відомо, скільки Україна не імпортує російський газ

27 жовтня 2017, 10:58
Україна не імпортує природний газ із Росії протягом 700 днів

Про це повідомляє оператор газотранспортної системи Укртрансгаз на своїй сторінці в Facebook.

"Сьогодні 700 днів Україна не імпортує газ із Росії! За цей період із країн ЄС було імпортовано 22,7 млрд куб. м блакитного палива для потреб українських споживачів", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Нагадаємо, імпорт газу з Росії за контрактом Нафтогазу і Газпрому було припинено 25 листопада 2015 року. Цього дня на засіданні Кабміну вже колишній прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив про те, що уряд доручив Нафтогазу припинити купувати газ у Росії. Офіційною причиною відмови покупки газу у Газпрому стала його завищена ціна.

На початку квітня минулого року президент Петро Порошенко, виступаючи в Японії, назвав відмову України від імпорту газу з Росії доказом енергетичної незалежності України.

У червні 2017 року голова Нафтогазу Андрій Коболєв заявив про те, що Україна готова відновити закупівлі газу у Газпрому. Це станеться лише в тому випадку, якщо російська держкомпанія виконає вимоги Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма.

Кінцевий термін прийняття Стокгольмським арбітражем рішення за контрактом на купівлю-продаж газу і контракту на транзит газу - 30 листопада 2017 року.

Показати ще новини
Радіо NV
X