США зняли митні обмеження для низки українських товарів

2 жовтня 2015, 12:45
Українські експортери з 1 жовтня 2015 року знову отримали право поставляти в США без стягування імпортних мит три товарні групи, повідомили в українському Міністерстві економічного розвитку і торгівлі

Йдеться про макуху та інші тверді залишки виділення жирів та олії з насіння соняшника, інертні гази, крім аргону, частини до залізничних локомотивів або моторних вагонів трамвая або рухомого складу.

Відео дня

Відомство пояснює, що це стало можливим після того, Адміністрація президента США в результаті поданого українською стороною в кінці липня запиту і перегляду вирішила повернути зазначені товарні групи українського експорту під дію Генералізованої системи преференцій США (ГСП), про що оголосив 30 вересня Офіс торгового представника США.

"Цей крок дозволяє потенційно збільшити експорт української продукції в США і надає додаткові конкурентні переваги український продукції", - прокоментувала це рішення заступник міністра - торговий представник України Наталія Микольська.

Мінекономрозвитку уточнює, що в 2014 році США імпортували зазначені українські товари на суму понад $37 млн, а сплата мит при поставках перевищила $0,8 млн.

Дія ДСП відновлено до кінця 2017 року, зазначає відомство.

Як повідомлялося, Україна закінчила липень 2015 року з профіцитом торгового балансу в $438 млн. У липні 2014 року дефіцит становив $263 млн.

НВ

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X