Стало відомо ім'я росіянина, обвинуваченого США у відмиванні $4 мільярдів через bitcoin

27 липня 2017, 09:52
У Греції заарештували росіянина Олександра Вінника, якого підозрюють у причетності до діяльності групи, що відмила $4 млрд через біткоін (bitcoin) для осіб, які беруть участь у злочинах, від злому комп'ютерів до незаконного обігу наркотиків

Про це повідомляє Reuters.

38-річний Олександр Вінник був затриманий за американським ордером біля міста Салоніки. За даними місцевої влади, він затриманий після розслідування, проведеного Міністерством юстиції США, а також ряду інших федеральних агентств і цільових груп.

Відео дня

США описали Вінника у заяві Міністерства юстиції як оператора біржі BTC-e, використовуваної для торгівлі цифровою валютою біткойн з 2011 року.

Передбачається, що група, про яку йде мова, використовувала криптовалюту, щоб відмити щонайменше $4 млрд за кілька років, а сайт BTC-e є важливою ланкою злочинної діяльності.

Вінника вважають ключовою фігурою в організації незаконних операцій.

Крім того, США стверджують, що росіянин потенційно пов'язаний з банкрутством біржі Mt. Gox у 2014 році. Згідно з ордером міністерства юстиції, Олександр Вінник повинен бути екстрадований до США.

Місцеві ЗМІ також повідомляють, що Греція незабаром почне переговори з США про екстрадицію Вінника.

Біржа BTC-e не працює з 25 липня, в її Твіттері зазначено, що на сайті йдуть технічні роботи, які займуть від п'яти до десяти днів.

Раніше повідомлялося, що в Греції за запитом США затримали росіянина, якого підозрюють у відмиванні $ 4 млрд через біткоіни-транзакції. Тоді його ім'я не розкривалося.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X