США ввели мита на продукцію метзаводів Ахметова і Курченка

26 жовтня 2017, 12:44
25 жовтня Міністерство торгівлі США ввело попередні антидемпінгові мита на імпорт вуглецевої і легованої катанки з України

Згідно з матеріалами Комісії з міжнародної торгівлі (ITC) при Мінторзі, розмір мита для українських виробників складе 34,98-44,03%, передає uaprom .

Так, продукція меткомбінату АрселорМіттал Кривий Ріг і Єнакіївського металургійного заводу буде обкладатися митом у 44,03%, тоді як інших виробників - 34,98%.

Відео дня

"Даний розмір мита, введеного проти продукції АМКР і ЄМЗ, пов'язаний з наявністю обтяжуючих обставин з огляду на відмову заводів від повного співробітництва в процесі розслідування", - йдеться в матеріалах комісії.

Крім того, розмір мита для італійських виробників складе 22,06%. Дана міра буде поширюватися на продукцію компанії Ferriere Nord SpA, що входить до Pittini Group, і Ferriera Valsider SpA, яка належить групі Метінвест, а також інших компаній.

Також антидемпінгові мита и введені на дану продукцію виробників з Італії, Південної Кореї, ПАР, Іспанії, Туреччини і Великобританії.


Єнакіївський металургійний завод (ЄМЗ) - металургійне підприємство повного циклу. Входить в холдинг Метінвест. Однак, у березні 2017 року група Рината Ахметова втратив контроль над активами і майном заводу на неконтрольованої території. За даними ЗМІ, ЄМЗ контролюється біглим українським олігархом Сергієм Курченко.

Основними акціонерами Метінвесту є група СКМ Ріната Ахметова (71,24%) і Смарт-холдинг Вадима Новинського (23,76%), які спільно керують компанією.


Нагадаємо, що раніше Євразійський союз ввів мита для заводів олігарха Сергія Курченко і Ахметова.

Крім того, в кінці серпня Міністерство торгівлі США ввело мита на імпорт продукції Ferriera Valsider SpA (входить до групи Метінвест).

А на початку жовтня на продукцію метзаводів Ахметова ввів мита Євросоюз.

Показати ще новини
Радіо NV
X