США внесли Україну в сімку найпіратськіших держав світу

28 квітня 2016, 15:40
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
США внесли Україну в сімку найпіратськіших держав світу - фото

Україна потрапила в американський Priority Watch List в 2013 році

Американський уряд оприлюднив звіт 2016 Special 301 Report, у якому значну увагу приділив недостатньому дотриманню авторських прав в Україні

Серед найбільш злостивих порушників авторських прав у інтернеті, окрім нашої країни – Бразилія, Канада, Китай, Індія, Російська Федерація, Швейцарія.

Україна в 2016 році залишається в американському Priority Watch List, куди потрапила кілька років тому (2013 Special 301 Report). Серед причин такого сумнівного "успіху" нашої держави:

  • несумлінне та непрозоре адміністрування авторських відрахувань;
  • широке використання неліцензійного програмного забезпечення (ПЗ) урядовими установами;
  • невдалі спроби запровадити відповідальність за порушення авторських правах щодо третіх осіб, зокрема, інтернет-провайдерів.

Американські урядовці вважають, що Китай, Македонія, Пакистан, Панама, Парагвай, Південна Корея, Тайвань, Таджикистан, Таїланд, Туркменістан, Україна і В'єтнам недостатньо зробили для того, щоби легалізувати ПЗ у своїх урядових установах. США закликали ці країни докласти більше зусиль для того, щоби всі держслужбовці використовували виключно ліцензійне ПЗ.

Загальний рівень піратства в урядових установах України залишається "неприйнятно високим", в межах 60-80%. США очікують, що державні органи покажуть приклад своїм громадянам і підприємцям, відмовившись від неліцензійного ПЗ та забезпечивши авторські відрахування.

Згідно з The U.S. Government’s 2015 Notorious Markets List, торгові майданчики, які порушують авторські права у комерційних масштабах, розташовані в Бразилії, Канаді, Китаї, Індії, РФ, Швейцарії, Україні та інших державах.

США визнали, що Україна змогла все ж зробити кілька кроків у протидії піратству. Наша країна створила спеціальний підрозділ Національної поліції. Але широко розповсюджена корупція та невміле керівництво завадило досягнути реального успіху у дотриманні прав інтелектуальної власності.

"Сполучені Штати сподіваються, що новий уряд зверне свою увагу на вирішення цих застарілих проблем. Відчутний прогрес у цій галузі покаже, що Україна має стабільний і привабливий інвестиційний клімат", – зазначили автори 2016 Special 301 Report.

BSA | The Software Alliance за підсумками 2014 року оцінив втрати від використання усього неліцензійного ПЗ у світі принаймні в $62 млрд.

Журнал НВ (№ 21)

Парламентські списки

Завдяки двом новим політичним силам на парламент чекає безпрецедентне в історії України оновлення

Читати журнал

Вибір редакції

Компанії/Ринки

18 червня, 20:00

thumb img
«Робота над помилками. Бізнес»: підприємці розкажуть НВ про те, як втрачали гроші і вчилися
Фінанси

Вчора, 09:00

thumb img
Що означає надійний банк та як його обрати?
Фінанси

18 червня, 20:00

thumb img
Вивід 155 млрд грн з ПриватБанку — не ідея НБУ, а реальні наслідки скасування націоналізації - Рожкова

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua