США видали Японії двох американців, які допомогли ексголові Nissan і Renault Карлосу Гону втекти до Лівану

2 березня 2021, 16:50

Двоє американців (Батько і син) були видані японським правоохоронцям у справі про втечу ексголови альянсу Nissan, Renault і Mitsubishi Карлоса Гона з Японії в Ліван, пише BBC.

Майкла Тейлора і його сина Пітера Тейлора звинувачують у тому, що вони допомогли Гону втекти на приватному літаку, сховавши його в ящику. Кілька місяців вони намагалися уникнути екстрадиції в судах. Майкл і Пітер Тейлор перебували під арештом з травня.

Відео дня

Минулого місяця Верховний суд США дозволив їх екстрадицію. У понеділок вранці фігурантів справи видали Японії.

За даними слідства, вони отримали $1,3 млн за те, що допомогли Гону втекти з Японії 20 грудня 2019 року.

Майкл Тейлор — 60-річний ветеран американського спецназу. Він керував American International Security Corporation, приватним військовим підрядником, який допомагав людям уникати складних ситуацій за кордоном. За даними Vanity Fair, він зробив майже 20 операцій з втечі, беручи за це з клієнтів від $20 тисяч до $2 млн.

31 грудня 2019 року Карлос Гон заявив, що втік до Лівану від японського «неправосуддя і політичних гонінь». Вийшовши під заставу в розмірі $20 млн, Гон здійснив втечу з Японії в багажі приватного літака, найнявши для цього, як стверджують правоохоронці, американську охоронну фірму, створену колишніми «морськими котиками». У Лівані Гон створює на базі приватного Університету Каслік програму EMBA, Центр підтримки стартапів і Центр навичок і розвитку.

Показати ще новини
Радіо NV
X