Погрожують в’язницею. США тиснуть на Туреччину, щоб припинити польоти Boeing із Росії

26 січня, 17:34
Boeing 787−8 Dreamliner (Фото:Air Canada)

Boeing 787−8 Dreamliner (Фото:Air Canada)

Влада США тисне на Туреччину, щоб зупинити польоти американських літаків з РФ.

Офіційні особи США чинять тиск на Туреччину, щоб вона заборонила російським авіакомпаніям літати в та з країни на літаках американського виробництва.

Про це пише The Wall Street Journal із посиланням на офіційні особи, знайомі з перебігом переговорів.

Відео дня

Місяцем раніше високопоставлені американські чиновники попередили, що турецьким громадянам загрожує тюремне ув'язнення, штрафи, втрата експортних привілеїв та інші заходи, якщо вони надаватимуть дозаправку та запчастини для літаків американського виробництва, які літають до РФ та Білорусі.

За словами джерел видання, помічниця міністра торгівлі США Тея Розман Кендлер передала цю інформацію турецькій стороні під час грудневого візиту до Туреччини.

Представник Мінторгу США на запит видання заявив, що американська влада попередила закордонні компанії про необхідність дотримуватися заходів експортного контролю США щодо російських, білоруських та іранських перевізників.

Як зазначає видання, результат попередження покаже, чи зможуть США та їхні союзники досягти успіху в ізоляції Росії у довгостроковій перспективі.

Попередження американських чиновників пролунало на тлі спроб Вашингтона посилити санкції проти Росії. США прагнуть переконати інші країни робити більше для дотримання режиму санкцій.

Більшість цивільних літаків у Росії вироблено американським Boeing і європейським Airbus і орендовано в компаній, зареєстрованих в Ірландії та на Бермудських островах.

Раніше повідомлялося, що великий лізингодавець AerCap подав позов до страховиків через викрадені Росією літаки.

У червні видання Washington Post повідомляло, що російські авіакомпанії відмовляються повернути понад 400 лізингових літаків.

Російські авіакомпанії здатні виконувати рейси лише у вісім країн світу – Азербайджан, Вірменію, Білорусь, Киргизію, ОАЕ, Таджикистан, Туреччину та Узбекистан.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X