США проти Фірташа: адвокат українського олігарха спростував інформацію про другий позов

27 липня 2017, 14:43
Адвокат голови ради директорів компанії Group DF Дмитра Фірташа Отто Дітріх спростовує наявність нового позову до підзахисного з боку прокуратури США

Про це він повідомив в інтерв'ю австрійському виданню Krone, передають Українські новини.

Він підкреслив, що заява прокуратури США, на яку посилаються медіа, є виключно відповідним коментарем прокуратури на клопотання, подане раніше захистом українського бізнесмена, а не новим позовом, як помилково стверджують більшість іноземних медіа.

Відео дня

Захист у своєму клопотанні просила відхилити позов проти Фірташа.

Раніше ряд міжнародних і українських ЗМІ повідомили, що прокуратура США подала проти Фірташа новий позов.


Нагадаємо, що 21 лютого колегія суддів Вищого земельного суду Відня задовольнила апеляцію прокуратури Австрії на рішення суду першої інстанції про відмову в екстрадиції Фірташа до США за запитом американської влади.

У той же день підприємець був затриманий. За інформацією австрійської прокуратури, затримання не пов'язане з рішенням суду і здійснюється на підставі ордера, виданого Іспанією, де олігарха звинувачують у відмиванні грошей.

23 лютого земельний суд Відня відхилив вимогу прокуратури про затримання Фірташа за іспанським екстрадиційним запитом, а 24 лютого - за запитом США.

Після цього бізнесмен був звільнений без внесення додаткової застави.

Остаточне рішення про екстрадицію Фірташа повинен прийняти міністр юстиції Австрії.

Захист Фірташа вважає екстрадиційні запити США і Іспанії щодо їхнього клієнта пов'язаними і політично мотивованими.


Український олігарх, голова ради групи компаній Group DF Дмитро Фірташ, був затриманий поліцейськими в Відні за запитом американського Федерального бюро розслідувань і поміщений у слідчий ізолятор 12 березня 2014 року.

У США Фірташа звинуватили у передачі хабара індійським чиновникам для отримання дозволів на розробку родовищ титану в Індії.

Через день суд вирішив залишити його під арештом з можливістю звільнення під заставу в € 125 млн. Сума була визначена, виходячи з фінансового стану олігарха і тяжкості інкримінованих йому злочинів. 21 березня Фірташа випустили під домашній арешт, де він очікував рішення суду з приводу екстрадиції до США.

Показати ще новини
Радіо НВ
X