США послабили санкційні ризики щодо газопроводів в обхід України - ЗМІ

6 листопада 2017, 08:20
Європейські компанії і партнери США в Євросоюзі зуміли домогтися пом'якшення американської позиції щодо застосування можливих санкцій щодо російських трубопровідних проектів

Про це повідомляє РБК.

Таким чином, на даному етапі американська влада не збирається перешкоджати реалізації вже розпочатих проектів з будівництва експортних трубопроводів.

Відео дня

Європейські фірми і уряди, навіть не дивлячись на застереження про "координації з союзниками", побоювалися, що потенційні санкції можуть торкнутися великі трубопровідні проекти, такі як Nord Stream 2 (Північний потік-2), TurkStream (Турецький потік) або розширення Каспійського трубопровідного консорціуму ( КТК).


Газпром будує газопровід Турецький потік через Чорне море для скорочення транзиту через Україну: одна нитка Турецького потоку потужністю 15,8 млрд куб. м. газу на рік призначена для турецького ринку; друга, такої ж потужності, - для ринку Центральної та Південної Європи.

Протяжність кожної нитки морської магістралі - понад 900 км. У кінці 2016 року Росія і Туреччина підписали міжурядову угоду за проектом Турецький потік. Будівництво першої нитки газопроводу має бути завершено в березні 2018 року, а другої - у 2019 році. За даними Росії накінець вересня було побудовано близько 300 км газопроводу.


В результаті лобіювання з боку європейців США визначили, що в "фокусі реалізації" санкційних положень будуть перебувати проекти, "розпочаті" після 2 серпня.

Так, в публічному керівництві Держдепу щодо застосування санкцій вказано, що під "початком" буде розумітися дата підписання контракту по проекту.

Як пояснив партнер Herbert Smith Freehills Олексій Панич, що в даному випадку обране трактування, яке виводить з-під можливих санкцій проекти, розпочаті до серпня 2017 року, цілком, а не тільки якісь їхні частини.

Директор групи з природних ресурсів і сировинних товарів Fitch Ratings Дмитро Маринченко також вважає, що роз'яснення Держдепартаменту означають, що Nord Stream 2 "потенційно виводиться з-під дії санкцій, так як Газпром підписав контракт на прокладку труб зі швейцарською Allseas ще на початку 2017 року ".

Раніше повідомлялося, що санкції США почали заважати будівництву російського газогону Північний потік-2.


Північний потік 2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу складе 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже існуючим Північним потоком - 55 млрд куб. м. газу.

Північний потік 2 проляже вздовж газопроводу Північний потік дном Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.

Показати ще новини
Радіо НВ
X