США не виключають ймовірність санкціонування європейських компаній, що працюють з Іраном

13 травня 2018, 18:41
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Радник Білого дому з питань національної безпеки Джон Болтон не виключає ймовірність вторинних санкцій, які США можуть ввести стосовно європейських компаній, що співпрацюють з Іраном. Про це повідомляє CNN.

Болтон заявив, що подібне рішення залежить від дій інших урядів.

Політик висловив сподівання, що деякі європейські країни нададуть підтримку США, незважаючи на коментарі європейських лідерів, що вони не підтримують рішення Трампа вийти із ядерної угоди з Іраном.

Відео дня

"Я думаю, європейці побачать, що в їхніх інтересах, в кінцевому рахунку, погодитися з цим", – зазначив радник.

Болтон також закликав звернути увагу на фундаментальні недоліки самої угоди. На його думку, угода "не завадила Ірану отримати ядерну зброю, а навпаки надала Ірану прикриття для продовження його діяльності, а також надзвичайні економічні вигоди без будь-яких гарантій на припинення виробництва ядерної зброї".

Він додав, що Іран "ніколи не приймав стратегічного рішення відмовитися від ядерної зброї". Доказом цього може служити балістична ракетна програма Ірану, яка тривала практично безперешкодно, заявив Болтон.

Нагадаємо, 8 травня президент США Дональд Трамп заявив про вихід із угоди щодо ядерної програми Ірану і анонсував нові санкції проти іранського режиму.

Іран розраховує на збереження ядерного угоди

Історична угода щодо іранської ядерної програми від 2015 року передбачає зняття частини санкцій з Ірану в обмін на обмеження його можливостей зі збагачення та зберігання ядерних матеріалів. Трамп називав угоду несправедливою і сумнівався, що вона обмежить ядерні амбіції Тегерана.

Проти виходу з угоди виступили країни ЄС і Російська Федерація.

Німеччина визнала безперспективність боротьби з санкціями США проти Ірану

Також Трамп має намір моментально запроваджувати санкції проти будь-яких зарубіжних компаній, які будуть вести бізнес з Іраном. Для фірм, які вже працюють в Ірані, передбачено термін від 3 до 6 місяців для припинення бізнесу, інакше їм буде закритий доступ на ринок США.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X