США не дозволяли польоти цивільної авіації над Кримом під контролем РФ

16 жовтня 2020, 16:10

Федеральне управління цивільної авіації США не дозволяло польоти над окупованих Кримом для цивільних перевізників.

Федеральне управління цивільної авіації США (FAA) повністю зняла обмеження для американських цивільних експлуатантів на польоти через повітряний простір над Чорним морем під відповідальністю України.

Відео дня

Про це написав міністр інфраструктури України Владислав Криклій в Telegram.

«З 27 жовтня 2020 Федеральна Авіаційна Адміністрація Департаменту Транспорту США запланувала оновлення Спеціальних федеральних авіаційних правил (SFAR 113) про обмеження на польоти американськими експлуатантами в повітряному просторі під відповідальністю України», - написав Криклій.

При цьому повітряний простір над тимчасово окупованою територією АРК був і залишається недоступним для планування і виконання польотів відповідно до рішення Державної авіаційної служби України, підкреслив глава Украероруху Андрій Ярмак в своєму Facebook.

Також FAA на рік продовжила дію заборону американським цивільним авіакомпаніям на виконання польотів в східній частині Дніпровського району польотної інформації через ризики, пов'язані з конфліктом на Донбасі.

Як зазначив авіаційний експерт Андрій Гук в Facebook, таким чином США визнали «неймовірну роботу України і української авіаційної влади та Украероруху».

«США визнали, що Україна здатна управляти ризиком подвійний аеронавігації та протидіяти спробам РФ втручатися в супровід польотів», - підкреслив Гук.

Таким чином, США не визнають новостворену за заявами РФ зону польотної інформації в Криму.

Нагадаємо, що в грудні 2019 року Україна стягнула перший штраф за порушення повітряного простору над Кримом . Тоді казахстанська авіакомпанія Euro-Asia Air оплатила Україні 136 тис. Грн штрафу.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X