США можуть скоротити обмін розвідданими з Німеччиною через скандал з Huawei - WSJ

12 березня 2019, 15:24

Американська сторона буде вважати, що все, чим вона ділиться з Німеччиною, опиниться в руках китайців

Уряд США попередив владу ФРН про обмеження обміну розвідданими, якщо Німеччина дозволить Huawei Technologies або іншим китайським компаніям брати участь у створенні інфраструктури для мобільного інтернету 5G в країні. Про це пише The Wall Street Journal.

Відео дня

Лист з таким попередженням направив міністру економіки Німеччини Петеру Альтмайеру посол США в ФРН Річард Гренелл.

Представник Держдепартаменту США заявив WSJ, що США будуть і далі обмінюватися розвідувальними даними з Німеччиною, навіть якщо та буде використовувати обладнання Huawei, однак обсяг цієї співпраці зменшиться, так само як і ступінь відкритості між країнами.

«Американська сторона буде вважати, що все, чим ми ділимось з Німеччиною, виявиться в руках китайців», - пояснив представник Держдепу.

Адміністрація США відмовилася повідомити виданню про те, чи отримували аналогічні листи уряди інших країн, з якими США обмінюються розвідувальними даними.

Раніше повідомлялося, що уряд Німеччини може виключити Huawei з конкурсу по розробці мереж 5G .

У січні 2019 року Федеральна прокуратура США почала розслідування відносно Huawei Technologies . Компанію підозрюють у викраденні комерційної таємниці у американських партнерів, зокрема у компанії T-Mobile.

США і їх союзники лобіюють різноманітні заборони на продукцію китайських технологічних гігантів (ZTE, Нuawei) звинувачуючи їх у шпигунській активності і крадіжці державних секретів.

Показати ще новини
Радіо NV
X