США і Китай ввели нові дзеркальні мита на імпорт товарів

24 вересня 2018, 09:37

США ввели 10% -ві тарифи на імпортовані з Китаю товари на $200 млрд, Китай ввів мита на американські імпортні товари на $60 млрд.

Нові мита набули чинності 24 вересня, передає Інтерфакс-Україна.

Минулого тижня США повідомили про введення цих мит на китайські товари і попередили, що тариф виросте до 25% з 1 січня 2019 року, якщо Пекін не піде на поступки.

Відео дня

У Мінфіні Китаю відзначили, що мита в розмірі 5-10% будуть введені для 5,2 тис. найменувань американських товарів.

Зокрема, тарифом в розмірі 10% буде обкладений скраплений природний газ з США.

У китайському відомстві підкреслили, що в разі подальшого підвищення тарифів Вашингтоном, Китай буде відповідати відповідно.

Китай сподівається, що США припинить торговий конфлікт і приступить до щирого і прагматичному діалогу з КНР, в якому сторони будуть ставитися один до одного з повагою, процитувало агентство Bloomberg заяву Мінфіну.

Президент США Дональд Трамп попередив КНР, що в разі дзеркальних заходів з боку Китаю мита можуть бути додатково поширені на товари на $267 млрд.

Таким чином, з урахуванням вже діючих заходів на $50 млрд митами буде обкладено практично весь обсяг китайського імпорту в США, який перевищує $500 млрд на рік.

Відзначимо, що Китай імпортує з США товари і послуги менш ніж на $190 млрд на рік.

Нагадаємо, що Китай відмовився від торгових переговорів з США за кілька днів до того, як Трамп заявив про плани посилити мита на китайські товари.

Раніше Трамп заявив, що збирається ввести мита на імпорт товарів з Китаю і обмежити китайські інвестиції . П озже Міністерство комерції Китаю повідомило, що готується до повторного введення мит на товари з США. Китай з 2 квітня ввів підвищені мита на 128 товарів, що імпортуються з США.

Відзначимо, що Трамп також ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%) з усіх країн, за винятком Канади і Мексики, для яких передбачено виключення терміном на 30 днів.

У червні Трамп затвердив мита на китайські товари на суму близько $50 млрд.

У вересні президент США заявив, що готовий в короткі терміни ввести додаткові мита на $267 млрд на китайські товари.

Показати ще новини
Радіо НВ
X