США готові зняти санкції з РусАлу, якщо Дерипаска продасть свій пакет акцій

23 квітня 2018, 18:11

Міністерство фінансів США заявило про можливість зняття санкцій з російського алюмінієвого гіганта компанії РусАл і її дочірніх структур, якщо олігарх Олег Дерипаска продасть свою частку.

Про це повідомляється на сайті Міністерства фінансів США.

"РусАл відчув уплив санкцій США, бо пов'язаний з Олегом Дерипаскою, але уряд США не ставив метою санкцій працьовитих людей, які залежать від РусАла і його дочірніх компаній. РусАл звернувся до нас із клопотанням про делістинг. Враховуючи вплив на наших партнерів і союзників, ми видаємо загальну ліцензію, що продовжує період обслуговування і звільнення, в той час як ми розглядаємо клопотання Русала", - заявив міністр фінансів США Стівен Мнучін.

Відео дня

Як пише Bloomberg, сьогоднішня заява Мінфіну США викликала падіння цін на алюміній на 5%. Крім того, видання пише, що останні два тижні через санкції проти РусАла на ринку металів панував повний хаос.

Ціни на алюміній після санкцій підвищилися до багаторічних максимумів. Німецька лобістська група заявила про можливість закриття європейських заводів і про те, що автовиробники можуть зіткнутися з нестачею поставок.

Нагадаємо, що 6 квітня США ввели санкції проти семи російських олігархів, 17 топ-чиновників і 12 російських компаній. Санкції передбачають заморожування активів.

Глава Мінфіну США Стівен Мнучін пояснив введення нових санкцій тим, що російські олігархи і еліти отримують вигоду від діяльності влади РФ, які ведуть підривну і деструктивну політику по всьому світу, в тому числі продовжують окупувати Крим і провокують насильство на сході України.

Нові санкції США вже обрушили російський фондовий ринок і привели до падіння курсу рубля.

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков назвав нові санкції США щодо РФ "кричущим нехтуванням всього і вся ".

Відзначимо, що за даними Bloomberg на 10 квітня, втрати російських бізнесменів через падіння вартості акцій їх компаній після введення проти них санкцій з боку США перевищили $16 млрд.

Крім того, 11 квітня, ціни на алюміній побили 30-річний рекорд через санкції проти РусАла. Пізніше повідомлялося, що РусАл знайшов спосіб обійти санкції США.

Показати ще новини
Радіо NV
X