Спрощення ведення бізнесу, пошук незалежних директорів для Укренерго та інші головні новини бізнесу

3 січня 2018, 19:05

ТОП головних новин бізнесу за 3 січня від НВ Бізнес.

Президент підписав закон, що спрощує ведення бізнесу

Президент України Петро Порошенко підписав закон, який спрямований на спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів.

Відео дня

Закон вирішує проблему розподілу акціонерних товариств в Україні на публічні та приватні за формальними ознаками, усуває дисбаланс у законодавстві і вводить європейські принципи у питанні визначення і регулювання публічних компаній.

Міненерго розпочало пошук незалежних директорів для Укренерго

Міністерство енергетики та вугільної промисловості почало конкурсний відбір чотирьох незалежних членів наглядової ради державної компанії Укренерго. Заяви та документи на участь у конкурсі приймаються до 2 березня 2018 року.

Слід зазначити, що у загальному наглядова рада компанії буде складатися з семи членів: четверо незалежних і ще троє, номінованих державою.

Держказначейство відзвітувало про виконання держбюджету-2017 по доходах

Державний бюджет України у 2017 році виконаний по доходах на 100%.

Так, доходи держбюджету склали 793,5 млрд грн, що на 221,6 млн грн, або 0,02%, перевищує показники тимчасового плану. У порівнянні з 2016 роком доходи зросли на 192,1 млрд грн, або на 32%.

У 2018 році НБУ повинен перерахувати до бюджету понад 50 млрд грн

Національний банк України (НБУ) зобов'язали перерахувати до державного бюджету 50,5 млрд грн прибутку за минулий рік.

Кошти будуть перераховані після зовнішнього аудиту і затвердження Радою НБУ річної звітності, відповідно до узгодженого з Міністерством фінансів графіком.

Вимоги акціонерів Укрнафти до України збільшилися до $5,4 млрд

Претензії міноритарних акціонерів компанії Укрнафта до України збільшилися до $5,4 млрд.

При цьому, у вересні 2017 року претензії міноритаріїв згідно з поданою до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма позову до України становили $4,7 млрд.

Відзначимо, що позов міноритарних акціонерів компанії Укрнафта до України був поданий ще у 2015 році. Однак, його заслухають тільки у лютому 2018 року.

Такими були головні ділові новини середи.

Показати ще новини
Радіо НВ
X