Росія оскаржила рішення суду Гааги про виплату $57 млрд колишнім акціонерам ЮКОСа

15 травня 2020, 15:33
Росія оскаржила рішення суду Гааги про виплату $ 57 млрд компенсації колишнім акціонерам ЮКОСу.

Росія подала касаційну скаргу до Верховного Суду Нідерландів, зажадавши скасувати рішення Апеляційного суду Гааги, що зобов'язав РФ виплатити $ 57 млрд за позовом колишніх акціонерів ЮКОСу.

Відео дня

Про це повідомляє прес-служба російського міністерства юстиції в п'ятницю, 15 травня.

"15 травня 2020 року Російська Федерація подала до Верховного суду Нідерландів касаційну скаргу, в якій вимагає скасування рішення Апеляційного суду Гааги за позовом мажоритарних акціонерів колишньої НК ЮКОС, що зобов'язує Росію виплатити $ 57 млрд в якості відшкодування нібито завданого їм збитку", - йдеться в повідомленні.

У російському Мін'юсті визнали висновки Апеляційного суду "неправомірними і не обґрунтованими" і заявили, що суд знехтував "численними фактами порушення позивачами антикорупційного та" антивідмивного "регулювання".

У російському міністерстві стверджують, що колишні акціонери ЮКОСу отримали контроль над компанією за допомогою доведеної змови, фіктивних торгів і підкупу посадових осіб, відповідальних за її приватизацію.

Нагадаємо, що 18 лютого цього року суд Гааги зобов'язав Росію виплатити $ 50 млрд ексакціонерам ЮКОСу. C того моменту сума  виплат збільшилася до $ 57 млрд через нарахування пені. Російська влада спочатку заявили, що не згодні з рішенням суду і планують оскаржити його у Верховному суді Нідерландів.

Таким чином, суд ставив в силі рішення гаазького арбітражу від 18 липня 2014 року, який задовольнив позов колишніх акціонерів ЮКОСа і зобов'язав Росію виплатити їм $ 50 млрд.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X