Проти судді Баришівського суду відкрили дисциплінарну справу через ухвалу за позовом до SkyUp

22 липня 2019, 10:09

19 липня перша дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя відкрила дисциплінарну справу щподо судді Баришівського районного суду Олени Литвиненко.

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Скарги на дії судді подали до Вищої ради правосуддя адвокат авіакомпанії SkyUp Дмитро Толкачов і нардеп Антон Геращенко. ВРП провела перевірку.

Відео дня

«Під час попереднього вивчення дисциплінарних скарг встановлено, що ухвалою судді Баришівського районного суду Київської області Олени Литвиненко від 24 травня 2019 року призупинено дію ліцензії [SkyUp] на право перевезення пасажирів повітряним транспортом. Застосовуючи такий захід забезпечення позову, вказана суддя фактично зупинила господарську діяльність авіакомпанії, що є втручанням в діяльність товариства. Під час вирішення питання про наявність чи відсутність підстав для забезпечення позову суддя взяла до уваги лише думку позивача, проігнорувавши інтереси відповідача та інших користувачів, пасажирів», - йдеться в повідомленні.

Член ВРП Віктор Шапран підкреслив, що, на думку адвоката SkyUp і нардепа Антона Геращенко, приймаючи рішення про призупинення дії ліцензії SkyUp, суддя порушила норми матеріального та процесуального права і фактично здійснила втручання в господарську діяльність авіакомпанії.

Перша дисциплінарна палата ВРП відкрила щодо судді дисциплінарну справу. Постанова оскарженню не підлягає. Наступним етапом дисциплінарного провадження стосовно судді є розгляд дисциплінарної справи і прийняття рішення про притягнення або відмову в залученні до дисциплінарної відповідальності під час засідання дисциплінарної палати ВРП.

Раніше повідомлялося, що Баришівський райсуд Київської області 24 травня виніс ухвалу про призупинення дії ліцензії авіакомпанії SkyUp Airlines на право перевезення пасажирів повітряним транспортом.

Позивачем у справі про призупинення ліцензії SkyUp була вказана тимчасово безробітна Оксана Пасенко. Пізніше вона заявила журналістам, що позовну заяву не подавала і послугами SkyUp не користувалася.

Незважаючи на це, 2 липня стало відомо, що Пасенко звернулася в Державне бюро розслідувань, прокуратуру і Національну поліцію із заявою про скоєння авіакомпанією злочину - невиконання рішення суду про призупинення дії ліцензії на право перевезення пасажирів.

Показати ще новини
Радіо NV
X