Оскарженню не підлягає. Вищий антикорупційний суд відновив кримінальне провадження у справі Роттердам+
Слідча суддя Вищого антикорупційного суду Оксана Олійник 27 жовтня відновила кримінальне провадження у справі Роттердам+.
«Скаргу Центру протидії корупції - залишити без задоволення. Скаргу АТ Нікопольський завод феросплавів — задовольнити. Постанову прокурора про закриття кримінального провадження 52017000000000209 — скасувати. Рішення оскарженню не підлягає», — оголосила суддя.
ВАКС ухвалив таке рішення з другої спроби. Раніше відновити провадження щодо схеми Роттердам+ відмовилася суддя Катерина Широка.
Постанову прокурора САП Віталія Пономаренка про закриття провадження оскаржували Центр протидії корупції та Нікопольський завод феросплавів.
Як повідомялося, у серпні 2019 року НАБУ повідомило шести особам, причетним до впровадження формули Роттердам+, про підозри в нанесенні споживачам електроенергії 18,87 млрд грн збитків. Йдеться про ексголову Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, Дмитра Вовка, ексчлена НКРЕКП Володимира Євдокимова, а також двох співробітників Нацкомісії і двох топ-менеджерів енергохолдингу ДТЕК олігарха Ріната Ахметова.
За даними слідства, представники ДТЕК натиснули на керівництво НКРЕКП, щоб воно включило в тариф на електроенергію, яку виробляли ТЕС цієї групи, витрати, яких насправді не було — на доставку і перевалку енергетичного вугілля в Україну з портів в Європі. У березні 2016 року НКРЕКП схвалила формулу Роттердам+. Це призвело до зростання вартості всієї електричної енергії. В результаті подорожчали товари та послуги для кінцевого споживача, в тому числі і першої необхідності.
У ДТЕК заявили, що вважають претензії НАБУ «безпідставними та необґрунтованими». Вовк назвав справу «розкрученою медійно-юридичною бульбашкою».