Керівництво САП пояснило, чому не вдалося відновити провадження щодо Роттердам+

25 червня 2021, 16:08

Виконувач обов’язків керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Грищук пояснив в інтерв'ю Радіо НВ, чому справу Роттердам+, нещодавно закриту вчетверте, не вдалося відновити.

За словами в.о. глави САП, скарга на рішення про закриття кримінального провадження скерована до суду, проте вона подана з порушеннями вимог законодавства.

«У нас відведено дуже вузький термін для ухвалення цього рішення, згідно зі статтею 313 КПК, це три дні. З невідомих мені причин прокурор не надав детективам постанову, яку вони мали оскаржити. Вони її все ж оскаржили, але з порушенням вимоги щодо цих трьох днів», - сказав Грищук.

Відео дня

Чинний керівник антикорупційного відомства підкреслив, що він не може замінити групу прокурорів у справі Роттердам+ через нестачу повноважень.

«Це проблема неповних процесуальних повноважень виконувача обов’язків керівника САП — я не можу змінити групу прокурорів, хоча є вищестоящим прокурором. В даному разі змінював генеральний прокурор, бо він єдиний, хто може це робити чи призначати групу прокурорів у справах САП», - пояснив Грищук.

На початку травня 2021 року голова Офісу генпрокурора Ірина Венедіктова змінила старшого групи прокурорів у кримінальному провадженні Роттердам+. Раніше прокурор САП Віталій Пономаренко тричі намагався закрити провадження у справі Роттердам+: в серпні 2020 року, в січні 2021 року і 9 квітня 2021 року. Всі три рази справу відновлювали.

Наприкінці минулого місяця новий старший групи прокурорів САП, призначений Офісом генпрокурора, закрив резонансне кримінальне провадження вчетверте.

В.о. глави САП Максим Грищук в інтерв'ю Радіо НВ повідомив, що прокурори незалежно приймають рішення, проте в деяких випадках він має право їх скасовувати.

Слухайте повне інтерв'ю з в.о. керівника САП

Що варто знати про справу Роттердам+

Влітку 2019 року НАБУ повідомило про підозру шести особам, причетним до впровадження формули Роттердам+, у заподіянні споживачам електроенергії 18,87 млрд грн збитків. Йдеться про ексголову Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, Дмитра Вовка, ексчлена НКРЕКУ Володимира Євдокимова, а також двох співробітників Нацкомісії і двох топменеджерів енергохолдингу ДТЕК олігарха Ріната Ахметова.

За даними слідства, представники ДТЕК натиснули на керівництво НКРЕКУ, щоб воно включило в тариф на електроенергію, яку виробляли ТЕС цієї групи, витрати, яких насправді не було - на доставку і перевалку енергетичного вугілля в Україні з портів в Європі. У березні 2016 року НКРЕКУ схвалила формулу Роттердам+. Це призвело до зростання вартості всієї електричної енергії. Внаслідок цього подорожчали товари та послуги для кінцевого споживача, в тому числі і першої необхідності.

У ДТЕК заявляли, що вважають претензії НАБУ «безпідставними та необґрунтованими».

Показати ще новини
Радіо НВ
X