Справу про скасування газових контрактів з Газпромом перенесли

21 серпня 2018, 19:06

Київський апеляційний господарський суд відклав на 19 лютого 2019 рік розгляд апеляції Генеральної прокуратури, яка добивається скасування контрактів 2009 року про покупку Газпромом у НАК Нафтогаз України 11 млрд куб. м природного газу за $1,7 млрд, що належав РосУкрЕнерго.

Про це свідчать матеріали справи, оприлюднені в системі судових рішень, передає Інтерфакс-Україна.

Генпрокуратура своєчасно подала апеляцію на рішення госпсуду Києва від 23 липня 2015 року, проте її розгляд неодноразово відкладався.

Відео дня

Чергове клопотання про перенесення розгляду справи 11 червня 2018 року вніс Нафтогаз України у зв'язку з тим, що рішення Стокгольмського арбітражу в спорі з Газпромом було оскаржено останнім, тим самим зберігаються "фактичні обставини, які стали підставою для попереднього відкладання розгляду даної справи".

Апеляційний госпсуд також зобов'язав Нафтогаз і Газпром надати нормативно-обґрунтовані письмові пояснення про підстави укладення в січні 2009 року оспорюваних договорів купівлі-продажу газу.

Як повідомлялося, Нафтогаз України на початку 2009 року придбав у Газпрому право вимоги до RUE на $1,7 млрд за поставлений трейдеру російською компанією газ і на підставі цього в односторонньому порядку вилучив 11 млрд куб. м газу, що і послужило причиною звернення RUE до Стокгольмського арбітражу.

На підставі контрактів від 20 січня 2009 року Газпром придбав у НАК Нафтогаз України за $1,7 млрд 11 млрд куб. м природного газу, поставленого в Україну в режимі транзиту і знаходиться в ПСГ країни, а потім майже одразу продав цей газу назад за ту ж суму.

Акти здачі-приймання запасу газу в ПСГ підписані 4 і 6 лютого 2009 року: в першому продавцем виступає Нафтогаз України, а покупцем - Газпром, тоді як у другому вони міняються ролями. На підставі цього було проведено митне оформлення цього газу.

RUE звернулося в Стокгольмський арбітраж, який 8 червня 2010 зобов'язав Нафтогаз України повернути RUE 11 млрд куб. м газу, а також виплатити компанії встановлений контрактом штраф у товарній формі в розмірі 1,1 млрд куб. м газу. У свою чергу НАК повернула RUE 12,1 млрд куб. м газу, купивши необхідний для цього обсяг у російського Газпрому за ціною $230 за 1 тис. куб. м.

Генпрокуратура України вважає фіктивними підписані в Москві угоди купівлі-продажу газу.

Трейдер RosUkrEnergo був створений влітку 2004 року російським Газпромом і Centragas Holding AG на паритетних засадах. Власниками Centragas Holding AG на той момент виступали український бізнесмен Дмитро Фірташ (90%) і Іван Фурсін (10%). RUE в 2006-2008 роках була монопольним постачальником природного газу в Україну.

У липні 2014 року Газпром і Centragas Holding взяли рішення про ліквідацію РосУкрЕнерго.

Показати ще новини
Радіо NV
X