«Ми нічого не боїмося». Заступник Єрмака заявив, що Україна не отримувала «сильних сигналів від Пекіна» через Мотор Січ

9 квітня 2021, 15:12

В Офісі президента не виключають, що на тлі ситуації навколо Мотор Січ Україна може втратити певні сегменти ринку.

Україна не отримувала «сильних сигналів від Пекіна» з питання санкцій щодо китайських інвесторів Мотор Січ і рішення про націоналізацію підприємства. Про це заступник голови Офісу президента Ігор Жовква заявив в коментарі виданню Лівий берег.

Відео дня

«По-перше, ми нічого не боїмося. А по-друге, ми мали реакцію китайської сторони щодо санкцій у справі Мотор-Січі. У концентрованому вигляді вона така: це справи китайської приватної компанії», - заявив Жовква.

За словами Жовкви, китайська сторона не посилала сигнали про те, що ситуація негативно позначиться політичних або економічних відносинах між країнами. У той же час заступник Єрмака допустив, що існує можливість втратити певні сегменти ринку.

«Вона існує завжди з будь-яким партнером. Минулого року у нас з Китаєм склалася хороша торгова кон'юнктура. Україні потрібно страхуватися на тлі цієї історії з напругою відносин США з КНР», - підкреслив Жовква.

На думку заступника Єрмака, Україна має право поставити питання перед американськими партнерами по компенсації тих збитків, які може понести українська сторона.

«Я не думаю, що Пекін прагне закрити для нас ринки. Там багато прагматичних людей, які добре вираховують економічні інтереси », - підкреслив Жовква.

Нагадаємо, що 29 січня президент України ввів в дію прийняте 28 січня рішення РНБО про застосування санкцій до чотирьом компаніям і одному фізичній особі, які брали участь в угодах з купівлі акцій компанії Мотор Січ. Це сталося після того, як 14 січня санкції проти компанії Skyrizon ввело Міністерство торгівлі США.

Також Зеленський ввів санкції проти президента компанії Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Ду Та про та генерального представника компанії Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment в Україні Чена Хойшена.

11 березня секретар РНБО Олексій Данилов під час брифінгу заявив, що Мотор Січ повернуть у власність держави і українського народу. Він зазначив, що це буде зроблено «законним і конституційним» способом. 23 березня президент Володимир Зеленський ввів в дію рішення РНБО про Мотор Січі.

20 березня Шевченківський районний суд Києва наклав арешт на весь майновий комплекс і 100% акцій Мотор Січі. Майно передали АРМА. Агентство має визначити державну компанію, яка буде займатися управлінням. У Укроборонпрому заявляли, що хочуть взяти активи Мотор Січі в управління.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X