Арбітраж на $3,5 млрд. Мін'юст найме юристів для суду з китайськими інвесторами Мотор Січ

21 січня 2021, 19:16

Україна найме юристів для захисту в суді проти китайських інвесторів ПАТ Мотор Січ.

У 2021 році Міністерство юстиції України закупить юридичні послуги для захисту інтересів України за позовом китайських інвесторів ПАТ Мотор Січ на $3,5 млрд. Відповідне розпорядження Кабміну від 20 січня опубліковано на Урядовому порталі.

Відео дня

«З метою забезпечення захисту прав та інтересів України під час розгляду в закордонних юрисдикційних органах справи за участю іноземного суб'єкта та України на підставі відповідного рішення міжвідомчої робочої групи дозволити Міністерству юстиції України здійснити в 2021 році закупівлю юридичних послуг, пов'язаних із захистом прав та інтересів України в справі за позовом акціонерів ПАТ Мотор Січ до держави Україна », - йдеться в тексті документа.

Нагадаємо, що 5 грудня, китайські інвестори ПАТ Мотор Cіч поінформували український уряд про своє звернення до міжнародного арбітражу проти держави Україна.

Їх інтереси в інвестиційному спорі з метою стягнення з держави Україна збитків у розмірі $ 3,5 млрд представлятимуть міжнародні юридичні компанії WilmerHale, DLA Piper та Bird & Bird.

Про те, що DCH Ярославського буде розвивати Мотор Січ спільно з китайською компанією Skyrizon Aircraft Holdings Limited стало відомо 5 серпня 2020 року.

На наступний день після оголошення про участь DCH в придбанні ПАТ Мотор Січ, президент Володимир Зеленський закликав прем'єра Дениса Шмигаль спільно з РНБО і Службою безпеки невідкладно вжити заходів щодо захисту економічних інтересів держави. 7 серпня 2020 року Ярославський заявив, що ситуація з купівлею акцій Мотор Січ різко ускладнилася - прокуратура назвала спробу продажу акцій Мотор Січ «Державною зрадою». Він закликав президента Зеленського втрутитися в ситуацію.

DCH і китайські партнери групи подали в Антимонопольний комітет України три заявки на покупку акцій Мотор Січі та тричі отримали відмову. Вони готують четверту заявку.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X