Справу мобільних операторів закрили, але lifecell не згоден

4 жовтня 2018, 09:27

Антимонопольний комітет України (АМКУ) закрив адміністративну справу за позовом українського мобільного оператора lifecell про відсутність конкуренції між Київстар і Vodafone в регіонах, де ті мають чисельну перевагу.

Про це liga.net повідомила державний уповноважений АМКУ Марія Процішен.

Як зазначається, рішення було прийнято одноголосно.

Однак, lifecell не погодився з відмовою АМКУ визнавати порушення з боку Vodafone і Київстар в частині передбачуваного завищення цін на дзвінки на номери інших мереж в певних регіонах України і буде вимагати повного дослідження всіх зазначених питань.

Відео дня

На думку оператора, значний обсяг питань по суті порушень не було досліджено і висвітлено АМКУ.

"Компанія не погоджується з прийнятим АМКУ рішенням щодо закриття провадження по справі та буде вимагати повного, всебічного та прозорого дослідження всіх зазначених питань", - підкреслили в lifecell.

Нагадаємо, що lifecell звернувся в АМКУ зі скаргою на Київстар і Vodafone (тоді МТС Україна) ще влітку 2015 року. Компанія повідомила про порушення законодавства України про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку, а саме встановленням завищених цін в деяких регіонах без об'єктивних причин (Vodafone - на сході, Київстар - на заході).

У lifecell заявили, що в ситуації, коли домінуючий оператор встановлює завищені тарифи на дзвінки на номери інших операторів в регіоні, де він має найбільшу частку ринку, виникає бар'єр для зміни оператора, оскільки при спробі перейти на більш вигідний тарифний план оператора з меншою часткою ринку, абонент втрачає коло контактів, які користуються послугами домінуючого оператора: вартість дзвінка на номери мережі іншого оператора для них виявляється досить високою.

У комітеті з тезою про відсутність конкуренції не погодилися. За підсумками дослідження в АМКУ вирішили, що монопольного становища в зазначених випадках немає.

В АМКУ вважають, що клієнти можуть купити карту будь-якого з операторів, а між Київстаром і Vodafone відбувається постійна конкуренція: міграція абонентів, змагання за радіочастотний ресурс, інвестиції, тарифні війни.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X