Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Споживчі товари українці воліють купувати в інтернеті на сервісах оголошень

28 грудня 2016, 08:00
907
Новини компаній
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Українці активніше користуються інтернетом для покупок. Більше половини громадян виходять в мережу

Кожен п'ятий  — а це більше трьох мільйонів чоловік — займається онлайн-шопінгом. При цьому останній в українців дедалі частіше асоціюється із сервісами оголошень, зокрема з великим сервісом OLX. Про це свідчать результати жовтневого дослідження онлайн-торгівлі України, проведеного компанією GfK.

Більше половини інтернет-покупців в Україні здійснювали від п'яти до двадцяти покупок за минулий рік, а 14% — навіть більше двадцяти. При цьому чотири з п'яти онлайн-користувачів здійснювали покупки на OLX. Таким чином сервіс, що раніше завоював популярність під брендом Slando, став одним із символів електронної комерції в Україні. OLX входить до трійки ресурсів, які респонденти називають у відповідь на питання про інтернет-шопінг — 48,5% користувачів Уанету асоціюють OLX з онлайн-покупками. OLX в першу чергу згадують онлайн-покупці товарів для дітей та автотоварів.

Згідно з даними GfK, OLX зберігає позиції лідера серед ресурсів оголошень та інтернет-аукціонів. Про нього знають 94% українців, які роблять покупки онлайн. Рівень користування OLX досягає 80% - саме стільки користувачів відмітили, що за останні 12 місяців використовували OLX для здійснення покупок. Примітно, що в основному шопінгом в інтернеті займаються люди з вищою освітою або навіть науковим ступенем, найчастіше — сімейні та з дітьми. Більшості — до 45 років. За рівнем доходів їх можна умовно віднести до середнього класу.

OLX зберігає перші позиції не лише в асоціативних рядах, але й у реальних покупках. Найчастіше українці купують онлайн побутову техніку і електроніку, одяг, косметику та парфуми, взуття, товари для дітей та подарунки. Найбільш необхідні споживчі товари більшість інтернет-користувачів, згідно з дослідженням GfK, купують на OLX. Так, 44% онлайн-покупців в Україні вибирають одяг на OLX. Щодо товарів для дітей, то ця цифра ще вища — 46%. У категорії “Взуття” майданчик оголошень також лідирує за частотою покупок — на OLX її вибирає більше третини користувачів. Крім того, сервіс OLX використовують у першу чергу для покупок меблів, товарів для дому і саду, домашніх тварин, спортивних товарів (інвентарю, одягу та взуття), будівельних матеріалів, автотоварів, побутової хімії, а також товарів для вагітних і новонароджених.

На рівні з популярними інтернет-магазинами OLX входить в ТОП-3 ресурсів, де українці купують побутову техніку і електроніку, аксесуари та подарунки, книги і навіть продукти харчування.

Дослідження GfK також підтверджує, що мобільні телефони у процесі інтернет-шопінгу використовують дедалі частіше. При цьому 51% покупців використовують для цього мобільні додатки. Додаток OLX лідирує серед вітчизняних майданчиків і лише трохи поступається китайському гігантові інтернет-торгівлі AliExpress. 42% користувачів мобільних додатків роблять покупки саме через додаток OLX. Найчастіше за допомогою мобільних додатків українці купують: аксесуари та подарунки (30%), побутову техніку та електроніку (28%), одяг (28%), взуття (16%), косметику і парфумерію (16%).

*Дослідження проводилось у жовтні 2016 року серед населення України у віці від 16 років. Усього було проведено 1437 інтерв’ю.

Довідка

OLX — сервіс оголошень №1 в Україні. Українська база майданчика налічує понад 12 млн. оголошень і щомісяця поповнюється більш ніж на 3 млн. нових пропозицій. У середньому нове оголошення публікується кожну секунду. Ресурс входить в топ-10 найпопулярніших сайтів серед українців за даними компанії Gemius (Fusion панель, листопад 2016). Кожен другий інтернет-користувач з України відвідує сервіс мінімум один раз в місяць.

 

Головне

Україна/Події

1 грудня, 14:45

article_img
В Укрзалізниці відреагували на поломку експреса до Борисполя