Компанія співвласника АТБ інвестувала в український робототехнічний стартап Deus Robots

31 грудня 2021, 14:51

Компанія BGV Trident Capital ексдепутата Держдуми РФ Іллі Пономарьова та співвласника АТБ Геннадія Буткевича інвестувала $5 млн в український робототехнічний стартап Deus Robots, заснований Павлом Пікуліним.

Про це повідомляє Forbes Україна.

Стартап було засновано у 2018 році. У портфоліо Deus Robots – три види роботів: для сортування товарів вагою до 30 кг, для перевезення стелажів до 300 кг та вантажний робот для перевезення. У 2021 році Deus Robots випустив 40 роботів.

Відео дня

Наступного року стартап планує випустити три нові моделі. Компанія збирає роботів в Україні та закуповує деталі у Китаї, Європі та США. В Україні Deus Robots відкрито працює лише з Новою Поштою. За словами Пікуліна, компанія веде переговори з 13 місцевими компаніями.

Як пише Інтерфакс-Україна, Deus Robots планує використовувати залучені інвестиції для організації серійного виробництва роботів для складської логістики, а також для розширення числа розробників в Україні та виходу компанії на міжнародні ринки. Планується, що до кінця 2022 року розпочнеться серійне виробництво з обсягом близько 400 роботів на місяць. Ці роботи будуть використовуватись для автоматизації логістичних процесів.

У Deus Robots зазначили, що раніше компанія розвивалася на особисті інвестиції своїх засновників. Зокрема, Павло Пікулін проінвестував понад $1 млн.

Зараз у портфелі Deus Robots замовлення на постачання 400+ роботів у 2022-2023 роках.

"Один наш робот може працювати приблизно 18 годин на добу. Це перевищує робочий день вантажника або менеджера складу, у яких робочий день триває вісім годин. А додайте вихідні, відпустку, лікарняні та інші адміністративні витрати, пов'язані з наймом людей (навчання, транспортні витрати та інше)", - сказав Пікулін.

Показати ще новини
Радіо НВ
X