Спадщина Ігоря Єремеєва, траст на 360 років і зниклі документи. Як вдова і діти бізнесмена намагаються отримати частку активів — інтерв'ю
Тетяна Єремеєва, вдова волинського бізнесмена та нардепа Ігоря Єремеєва, розповіла НВ Бізнес, як його спадкоємці втратили доходи від бізнесу та частки в активах, чому їй допомагав партнер Коломойського Ігор Палиця та якою була роль Дмитра Фірташа.
26 липня 2015 року відомий український бізнесмен та політик Ігор Єремеєв впав з коня, отримавши важку травму. 13 серпня він помер у Швейцарії, не залишивши заповіту. Спадкоємцями мали стати вдова Тетяна Єремєєва, двоє дітей і мати Єремеєва. Їм відійшло його рухоме та нерухоме майно. А ось частка в бізнесі стала предметом суперечок зі колишніми бізнес-партнерами по бізнес-групі Континіум, найбільш відомою за мережею АЗК WOG. Зараз у неї понад 400 комплексів по всій країні. Також до складу групи входять молочний бізнес КОМО, цегельний завод Євротон тощо.
Але, за словами Єремеєвої, доступу до бізнесу в спадкоємців досі нема. Все контролюють колишні бізнес-партнери — Степан Івахів і Сергій Лагур. Вже кілька років сторони з’ясовують стосунки в судах — в Україні та за кордоном, на Британських Віргінських островах.
Примітно, що всі співвласники групи Континіум минулого року залишили рейтинг 100 найбагатших Українців від журналу НВ та інвесткомпанії Dragon Capital. «За нашими оцінками, компанія втрачала частку ринку та знижувала обсяги продажів, маржу на 1 тонні через конкуренцію з боку нелегальних або напівлегальних АЗС. А боргове навантаження на WOG залишається дуже високим», — пояснив Андрій Безп’ятов, директор аналітичного департаменту Dragon Capital.
Відбуваються й корпоративні зміни. Банкрутами у 2021 році стали дві важливі компанії групи — ВОГ трейдінг та ВОГ рітейл.
Остання новина: напередодні нового року Антимонопольний комітет України дозволив Лагуру та Івахіву, який є народним депутатом України, збільшити свої частки в компанії W.O.G. Holding Limited (Кіпр) до 50% в кожного.
Які саме активи приховуються за цією компанією, у пресслужбі групи не пояснили. Не виключено, що це може бути початок концентрації двома акціонерами всього бізнесу, пов’язаного з торгівлею нафтопродуктами. Це найбільша частка Континіуму, діяльність якої регулюється акціонерною угодою, яку чотири засновники підписали ще у 2013 році.
Донедавна формальними власниками частки у групі WOG розміром 25% були діти Єремеєва — Роман та Софія. Інтереси неповнолітньої Софії представляє її мати Тетяна Єремеєва. Одразу після публікації рішення АМКУ, вона написала в facebook, що спадкоємці нічого не продають, бо вже 7 років не мають доступу до своїх активів — вони передані в траст R&S Trust, створений на Британських Віргінських островах. Крім того, через особливості українського законодавства у сфері спадщини та певні дії колишніх бізнес-партнерів, пов’язані з вибором нотаріуса, вони не можуть повноцінно вступити у спадок. Тому цей продаж фактично відбувається за їхніми спинами. А рішення АМКУ буде оскаржено.
Після цього, журналіст НВ Бізнес домовився про зустріч з Тетяною Єремеєвою в Луцьку, у Центрі хірургії ока, власницею якого вона є. Також вона володіє мережею салонів оптики та взяла під опіку стайні, які розвивав її чоловік, а ось колишні бізнес-партнери відмовились від такого напряму діяльності.
Крім того, ми знайшли текст одного з рішень Східного Карибського вищого суду на Британських Віргінських островах по справі Тетяни і Романа Єремеєвих проти компанії Estera Corporate Services (BVI) LIMITED, яка створила траст, Сергія Лагура та Степана Івахіва.
В інтерв'ю НВ Бізнес Тетяна Єремеєва розповідає свою версію подій навколо спадку, ролі Ігоря Палиці, Дмитра Фірташа та Петра Димінського у діяльності WOG, а також розповідає про перспективи суду, який триває між спадкоємцями і бізнес-партнерами Ігоря Єремеєва.

