Спадщина Ахметова. Києву дістануться борги Київенерго

18 квітня 2018, 15:58
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Комунальне підприємство Київтеплоенерго успадковує дебіторську і кредиторську заборгованість Київенерго і прийме на роботу всіх співробітників компанії.

Про це повідомив глава Київенерго Олександр Фоменко, передає Інтерфакс-Україна.

"На сьогодні є офіційне підтвердження від Київтеплоенерго, що вони візьмуть весь без винятку персонал. Включаючи тих, хто знаходиться в декреті або на лікарняному", - сказав він.

Відео дня

Фоменко відзначив, що згідно з вимогами закону Про теплопостачання, слідом за передачею теплогенеруючого обладнання від Київенерго до компанії перейде кредиторська і дебіторська заборгованості.

За даними Київенерго, компанія почала минулий опалювальний сезон з дебіторською заборгованістю близько 2,6 млрд грн, а закінчила його з 5,6 млрд грн.

Кредиторська заборгованість Київенерго за газ і його транспортування перед Нафтогазом України становить 4,7 млрд грн.

При цьому, заборгованість споживачів перед Київенерго станом на 1 квітня становить 4,8 млрд грн, держави (по пільгах та субсидіях) - 903 млн грн, юридичних осіб - 726 млн грн.

Він також додав, що компанія запропонувала також викупити власні активи Київенерго, необхідні при обслуговуванні енергетичного комплексу Києва.

"Балансова вартість такого майна, що знаходиться в корпоративній власності Київенерго - близько 300 млн грн", - зазначив він.


Київенерго займається виробництвом теплової та електричної енергії, постачанням теплової енергії, гарячим водопостачанням та централізованим опаленням. Найбільшими власниками голосуючих акцій Київенерго є підконтрольні СКМ Ріната Ахметова компанії: DTEK Holdings Limited - 25%, DTEK Energy BV - 29%, Ornex Limited - 21% і ДТЕК Енерго - 18%.


Нагадаємо, що Київська міська держадміністрація і Київенерго підписали Угоду про реалізацію проекту управління та реформування енергетичного комплексу Києва 27 вересня 2001 року з терміном дії до 31 грудня 2017 року. Договір передбачав передачу в управління Київенерго комунальних теплових мереж, ТЕЦ, сміттєспалювального заводу Енергія.

У листопаді 2016 року мер Києва, голова Київміськадміністрації Віталій Кличко заявив, що адміністрація не має наміру продовжувати договір з компанією Київенерго на управління тепловими мережами міста.

У грудні енергохолдинг ДТЕК розглядав можливість залучення іноземного партнера для спільної участі в конкурсі на концесійне управління тепломережами Києва.

У березні 2017 року КМДА заявили, що угода між київською владою і Київенерго завершується, його можуть продовжити до кінця наступного опалювального сезону, але далі будуть шукати нових партнерів.

У червні 2017 року Київська міська рада продовжила договір з Київенерго на управління тепловими мережами міста до 27 квітня 2018 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X