Спадкоємець імперії Samsung вийде з в’язниці достроково — вже в цю п’ятницю

9 серпня 2021, 16:44

Спадкоємець і віце-голова Samsung Лі Чже Ен вийде з в’язниці достроково. Він був засуджений до 2,5 років за хабарництво.

Фактичний керівник і спадкоємець імперії Samsung Лі Чже Ен достроково вийде з в'язниці, де наразі відбуває термін за звинуваченням у даванні хабаря колишній президентці Південної Кореї Пак Кін Хе, пише газета The Wall Street Journal.

Відео дня

Лі Чже Ен виявився в списку ув'язнених, рекомендованих в понеділок до умовно-дострокового звільнення комітетом південнокорейського Мін'юсту. Очікується, що спадкоємець Samsung вийде на свободу вже в п'ятницю.

Серед факторів, що вплинули на рішення про дострокове звільнення Лі Чже Єна, який був засуджений до 30 місяців позбавлення волі, в Мін'юсті Південної Кореї назвали «економічну ситуацію в країні, що склалася у зв'язку із затяжною пандемією COVID-19».

Поки неясно, чи зможе Лі Чже Ен повернутися до безпосередньої роботи в Samsung. Відповідно до законів Південної Кореї, для людей, які вчинили економічні злочини, діє 5-річна заборона на професію, а для умовно-достроково звільнених існують обмеження на закордонні поїздки.

Крім звинувачення у хабарництві керівника Samsung також загрожує тюремне ув’язнення за окремою, хоча і пов’язаною справою. Мова йде про розслідування передбачуваного фінансового шахрайства в дочірньої компанії Samsung, яка брала участь у злитті в 2015 році. Також йому загрожує судовий розгляд за звинуваченням у зловживанні пропофолом — седативним засобом, який дозволений в Південній Кореї тільки для медичного застосування.

Раніше американська торгова палата в Південній Кореї попросила помилувати фактичного керівника і спадкоємця Samsung Лі Чже Єна на тлі глобального дефіциту чіпів.

Зусилля американського бізнесу щодо звільнення Лі Чже Єна пов'язані з планами Samsung побудувати в США завод з виробництва напівпровідників за $17 млрд і ініціативою президента Джо Байдена виділити $50 млрд на розвиток напівпровідникової промисловості США.

Нагадаємо, що в 2017 році Лі Чже Єна визнали винним у хабарництві і засудили до п'яти років в'язниці. Звинувачення вважало, що глава Samsung платив за заступництво подрузі президента Південної Кореї Чхве Сун Сіль. Лі Чже Єна звинуватили в даванні хабаря розміром в 7,2 мільярда вон (близько $ 6,38 млн). Однак, в лютому 2018 роки йому замінили термін на умовний.

Скандал над головою Samsung став однією зі складових справи про корупцію і імпічменту президента Південної Кореї Пак Кін Хе. У грудні 2016 року парламент оголосив президенткою імпічмент, а в березні 2017 року Пак Кін Хе була заарештована.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X