Спадкоємця Samsung поки не будуть призначати головою компанії через кримінальні справи

28 жовтня 2020, 19:26

Спадкоємця Samsung Лі Чже Єна поки не оголошуватимуть офіційним главою компанії через звинувачення в шахрайстві і дачі хабарів.

Південнокорейська компанія Samsung відкладе оголошення Лі Чже Єна офіційним главою правління Samsung Electronics через кримінальних справ, відкритих щодо Ена за звинуваченнями у хабарництві і шахрайстві.

Відео дня

Про це пише Bloomberg.

Батько Лі Чже Єна, глава південнокорейського холдингу Samsung Лі Гон Хі помер в сеулської лікарні 25 жовтня. Лі Гон Хі залишався формальним керівником бізнесу, хоча фактично в останні роки Samsung керував його єдиний син.

Група не планує офіційно оголошувати Лі Чже Єна главою компанії до завершення хоча б одного з кримінальних справ в найближчі місяці. Таким чином в Samsung Electronics намагаються уникнути ситуації, в якій глава компанії виявиться за гратами.

«Я думаю, що Лі Чже Єн буде призначений головою на початку наступного року. Йому треба дочекатися завершення справи про хабарництво », - зазначив аналітик HI Investment & Securities Лі Сан Хун.

Відносно Лі Чже Єна проходтіт два судових процеси за звинуваченнями у хабарництві і шахрайстві з бухгалтерським обліком для полегшення спадкування бізнесу. Чи неодноразово заперечував звинувачення, проте в разі, якщо суд визнає його провину - спадкоємцю Samsung доведеться повернутися до в'язниці.

Таким чином, Samsung доведеться працювати без формального керівника ще як мінімум кілька місяців, в той час як відсутність лідера може вплинути на багато компаній в групі.

На цей час Лі Чже Єн формально займає пост віцепрезидента і в разі необхідності він може приймати масштабні і стратегічні рішення.

Як підкреслює Bloomberg, проблеми з законом у Лі Чже Єна можуть затягнутися на роки. Повторний судовий розгляд за звинуваченням у хабарництві та корупції відбудеться в цьому році, і рішення, ймовірно, буде прийнято на початку 2021 року. Нова справа про можливі порушення в бухгалтерському обліку знову буде порушено в січні 2021 року і, ймовірно, займе місяці.

Відзначається, що в Південній Кореї такі переслідування не носять такого ж клейма, як у багатьох інших країнах. Один зі співрозмовників видання пожартував, що в'язниця - це майже як «аспірантура» для керівників бізнесу країни.

Нагадаємо, що в червні цього року прокуратура запросила арешт для Лі Чже Єна за звинуваченнями в великих фінансових махінаціях.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X