СОТ поширила заяву України про дискримінаційне російське ембарго

15 січня 2016, 15:40
623
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Україна вимушена застосовувати адекватні контрзаходи

В четвер, 14 січня, Секретаріатом Світової організації торгівлі було поширено серед країн - членів СОТ заяву України про застосування Російською Федерацією незаконних та дискримінаційних обмежень у торгівлі, запроваджених з 1 січня 2016 року

"У заяві увага членів СОТ привертається до продовження агресії з боку РФ. Зокрема зазначається, що після рішення України розпочати реалізацію поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі з Європейським Союзом з 1 січня 2016 р. РФ запровадила низку політично вмотивованих заходів, що обмежують торгівлю", - йдеться в повідомленні.

Згідно з заявою, заборона імпорту продукції, сировини і продуктів харчування з України, зупинення преференційного торговельного режиму за Договором про вільну торгівлю СНД, а також обмеження транзиту українських товарів у Казахстан через РФ порушують норми міжнародного права, принципи і зобов’язання РФ в СОТ.

“З огляду на згадані дії РФ Україна вимушена застосовувати адекватні контрзаходи, допоки заходи Російської Федерації не будуть скасовані”, - наголошується в заяві.

Як зазначив міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус, уряд продовжуватиме працювати на захист національних економічних інтересів та українського бізнесу від дій РФ, оскаржуючи їх в рамках СОТ та працюючи з бізнесом над виходом на нові ринки.

Нагадаємо, уряд РФ прийняв рішення ввести з 1 січня продовольче ембарго стосовно України.

У відповідь Мінекономіки заявило, що Україна буде змушена порушити нову суперечку в рамках правил і процедур Світової організації торгівлі в разі продовження дискримінаційних заходів з боку Росії щодо українських продуктів харчування.

Вибір редакції

Політика

Вчора, 14:44

article_img
Видали безпідставно. Що відомо про російський паспорт Труханова та відмову від нього
Краса та мода

Вчора, 16:06

article_img
Скандал у Vogue. Головний редактор бразильського журналу сфотографувалася в образі рабовласниці
IT-індустрія

Вчора, 12:00

article_img
Великий комбінатор. Колишній менеджер Apple незаконно продав акції компанії на $10 млн

Головне

Геополітика

Вчора, 17:36

article_img
США ввели санкції проти силового блоку Мадуро
Політика

Вчора, 19:08

article_img
Політтехнолог Порошенка Олег Медведєв в інтерв'ю Радіо НВ - відео
Геополітика

Вчора, 17:16

article_img
В ЄС узгодили санкції проти росіян за агресію в Азовському морі - Bloomberg