СОТ поширила заяву України про дискримінаційне російське ембарго

1 коментувати
Україна вимушена застосовувати адекватні контрзаходи
Фото: kicc.co.ke

Україна вимушена застосовувати адекватні контрзаходи

В четвер, 14 січня, Секретаріатом Світової організації торгівлі було поширено серед країн - членів СОТ заяву України про застосування Російською Федерацією незаконних та дискримінаційних обмежень у торгівлі, запроваджених з 1 січня 2016 року

"У заяві увага членів СОТ привертається до продовження агресії з боку РФ. Зокрема зазначається, що після рішення України розпочати реалізацію поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі з Європейським Союзом з 1 січня 2016 р. РФ запровадила низку політично вмотивованих заходів, що обмежують торгівлю", - йдеться в повідомленні.

Згідно з заявою, заборона імпорту продукції, сировини і продуктів харчування з України, зупинення преференційного торговельного режиму за Договором про вільну торгівлю СНД, а також обмеження транзиту українських товарів у Казахстан через РФ порушують норми міжнародного права, принципи і зобов’язання РФ в СОТ.

“З огляду на згадані дії РФ Україна вимушена застосовувати адекватні контрзаходи, допоки заходи Російської Федерації не будуть скасовані”, - наголошується в заяві.

Як зазначив міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус, уряд продовжуватиме працювати на захист національних економічних інтересів та українського бізнесу від дій РФ, оскаржуючи їх в рамках СОТ та працюючи з бізнесом над виходом на нові ринки.

Нагадаємо, уряд РФ прийняв рішення ввести з 1 січня продовольче ембарго стосовно України.

У відповідь Мінекономіки заявило, що Україна буде змушена порушити нову суперечку в рамках правил і процедур Світової організації торгівлі в разі продовження дискримінаційних заходів з боку Росії щодо українських продуктів харчування.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Компанії/Ринки ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: