Sony викупила за $2,3 млрд власника авторських прав пісень Queen і The Beatles

22 травня 2018, 12:39

Японська Sony домовилася з інвестиційною компанією Mubadala з Об'єднаних Арабських Еміратів про викуп близько 60% акцій в британському музичному видавництві EMI Music Publishing. Після цього частка Sony збільшиться до 90%. Сума операції оцінюється в $2,3 млрд.

Про це пише РБК.

Британська компанія є власником авторських прав більш ніж 2 млн пісень, серед яких все надбання рок-групи Queen, американських виконавців Керол Кінг, Kanye West, Pink, Аліша Кіз, Beyonce, британця Sam Smith та інших. Про угоді йдеться в прес-релізі, опублікованому на офіційному сайті Sony.

Відео дня

Акції EMI Music Publishing переходять у власність американської "дочки" Sony - Sony Corporation of America. Вартість угоди становить приблизно $2,3 млрд (остаточна сума ще підлягає коригуванню). До цього японська корпорація володіла 40% цінних паперів EMI. Таким чином, Sony доводить свій пакет акцій в британській компанії до 90%. Решта 10% належать фонду спадкоємців Майкла Джексона - Michael Jackson Estate.

Разом з придбанням контрольного пакету в EMI Sony бере на себе заборгованість британської компанії, яка за станом на 31 березня 2018 року становить близько $1,36 млрд. Після закриття угоди Sony сподівається збільшити свої доходи від активу.


EMI заснована в 1931 році при злитті британських звукозаписних компаній Columbia і Gramophone. Крім уже перерахованих виконавців на лейблі британської фірми записувалися Red Hot Chili Peppers, The Beatles, Pink Floyd, Radiohead, Gorillaz, Deep Purple і інші. У 2012 році EMI придбала група Universal Music, до цього власником британської компанії був американський банк Citigroup, який виступав основним кредитором компанії.

Показати ще новини
Радіо НВ
X