«Посеред шторму». SoftBank прозвітував про збитки на тлі тиску Пекіна на технологічний сектор

8 листопада 2021, 16:17

У SoftBank прозвітували про збитки вперше з першого кварталу 2020 року. Тоді на початку пандемії конгломерат отримав рекордний збиток у $9 млрд.

Японський конгломерат SoftBank вперше за останні півтора року звітував про квартальні збитки, пише The Wall Street Journal.

За підсумками кварталу, що закінчився 30 вересня, SoftBank заявив про збитки в 398 мільярдів ієн - $3,5 млрд. У компанії пояснили такий результат тиском Пекіна на китайський IT-сектор.

Відео дня

«Це час серйозних випробувань для акцій високотехнологічних компаній Китаю. Ми просто посеред шторму», - заявив головний виконавчий директор SoftBank Масаесі Сон.

Він зазначив, що результати SoftBank за підсумками кварталу виявилися гіршими за всі прогнози. Так, чисті активи SoftBank обвалилися на понад $50 млрд — до $184 млрд.

Однією з головних причин проблем SoftBank стало падіння вартості акцій китайського техногіганта Alibaba, засновник якого Джек Ма з минулого року перебуває в опалі у Пекіна. Загалом за третій квартал 2021-го акції Alibaba обвалилися на 35%.

Також серйозним фактором, що позначився на результатах SoftBank, стало падіння акцій південнокорейського гіганта електронної комерції Coupang Inc.

Це перший збиток SoftBank після першого пандемічного кварталу 2020 року. Тоді конгломерат зазнав втрат майже $9 млрд.

Як повідомлялося, за рік китайський техногігант Alibaba втратив $344,4 млрд ринкової капіталізації. Проблеми компанії почалися після того, як її засновник Джек Ма публічно розкритикував китайські держбанки.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X