"Смотрящий" від Кононенка скупив газовий бізнес сина Януковича і націлився на Донбасенерго - ЗМІ

29 січня 2018, 17:50

Бізнесмен з Торезу Віталій Кропачов, якого ЗМІ називають неофіційним "смотрящим" за вугільною галуззю, скупив ряд газових активів Олександра Януковича на додаток до вже куплених вугільних активів.

Про це йдеться в статті на Економічній правді.

Видання зазначає, що два роки тому "Кропачов з благословення народного депутата з БПП Ігоря Кононенко став неофіційним куратором вугільної галузі і в цьому статусі зайнявся скуповуванням профільного бізнесу Януковича і його найближчого оточення". Сам бізнесмен зв'язок з впливовим депутатом заперечує.

Відео дня

Йдеться про Міжрегіональної газової компанії (МГК) і Реконструкції технологічних свердловин (РТС). У президентську каденцію Віктора Януковича вони отримали дозволи на розробку семи родовищ.

На момент створення обидві компанії були оформлені на тодішнього депутата Донецької міськради Едуарда Слинька, більш відомого в ролі глави корпорації МАКО Олександра Януковича.

Зараз структура установчих капіталу змінилася. Тепер вони належать нерезиденту Exlameer Value Limited. Бенефіціаром цього офшору є Роман Соломскій. "Але те, що Exlameer близька до Кропачовим, не викликає сумнівів", - пише ЕП.

По-перше, свого часу ця кіпрська компанія була власником ТОВ Укргідроенерго, яким також володіла дочка Кропачова. По-друге, МГК прописана в київському офісі Кропачева на вул.Хмельницького, 26.

Кропачов підтвердив факт придбання цих компаній. За його словами, найближчим часом він планує залучити іноземного партнера до розробки родовищ, які належать МГК і РТС.

Ці дві компанії - єдині компанії в газовій сфері, які безпосередньо належали команді Олександра Януковича.

Однак це не означає, що Слинько, який відповідав у Януковича-молодшого в першу чергу за газовий бізнес, тепер не потрібен для Кропачову, пише видання.

"Слинько є куратором Бондаренко (глави Донбасенерго, яку контролюють структури Януковича - ЕП)", - говорить джерело видання.

На цій підставі співрозмовник передбачає, що Слинько може бути корисний Кропачову при переговорах про покупку Донбасенерго, які він хоче відкрити в 2018 році.

Кропачов заперечує цю інформацію, стверджуючи, що компанія йому нецікава через залежність від дефіцитного в Україні антрацитового вугілля.

Нагадаємо, в травнем 2017 року стало відомо, що нардеп Наталія Королевська вирішила позбутися вугільного бізнесу. Одним з потенційних покупців називався саме Віталій Кропачов.

Показати ще новини
Радіо НВ
X