Словаччина і Угорщина готові відновити транзит російської нафти

2 травня 2019, 10:32

Нормалізація якісних характеристик російської нафти в порту Усть-Луга очікується до 7 травня 2019 року

Словаччина і Угорщина готові найближчим часом відновити транзит російської нафти, йдеться в повідомленні російського міненерго, передає Інтерфакс-Україна.

"Сьогодні проведено конструктивні переговори з представниками нафтотранспортних компаній Угорщини і Словаччини, в ході яких сторони підтвердили намір в найкоротші терміни відновити транзит нафти", - повідомило міністерство.

Відео дня

"Відповідно до графіку 29 квітня 2019 року нафта, що повністю відповідає показникам ГОСТ Р 51858-2002 Нафта. Загальні технічні умови, надійшла на ЛПДС Унеча. Після цього була продовжена підготовка і реалізація заходів, пов'язаних з витісненням нафти з підвищеним вмістом хлорорганічних сполук з російського і білоруських ділянок магістрального нафтопроводу Дружба", - наголошується в повідомленні.

"З огляду на це надходження кондиційної нафти на Мозирський НПЗ очікується орієнтовно 3-4 травня, в той час як нормалізація якісних характеристик нафти в порту Усть-Луга очікується до 7 травня 2019 року", - додали в міненерго РФ.

Радник президента Транснєфті, прес-секретар Ігор Дьомін повідомив, що планом заходів по відновленню якісних характеристик нафти на нафтопроводі Дружба передбачено також перенаправлення частини нафти залізничним транспортом.

"Вищевказані заходи не позначаться на якості сировини, що транспортується в системі Транснєфті в усіх напрямках експорту російської нафти", - підкреслив він.

Як повідомлялося, концерн Бєлнєфтєхім увечері 19 квітня заявив про різке погіршення якості нафти,  що надходить з Росії. За даними концерну, вміст хлорорганічних сполук  в нафті Urals перевищував "в десятки разів граничні значення за стандартом".

У зв'язку з цим обидва білоруських НПЗ - Мозирський і Нафтан - повідомили про загрозу пошкодження обладнання та майже на 50% скоротили обсяги нафтопереробки.

У зв'язку з цим Білорусь 23 квітня вимушено призупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну, в Польщу і країни Балтії через надходження неякісної російської нафти.

Гомельтранснафта Дружба 24 квітня зупинила транзит "брудної" російської нафти в Європу після повідомлення оператора польської ділянки Дружби PERN про те, що НПЗ в Польщі і Німеччині не можуть приймати і переробляти нафту з такими показниками. О 22:00 за варшавським часом вони призупинили відбір, тобто припинили транспортування нафти в Польщу в пункті Адамове на невизначений термін.

Увечері 25 квітня Укртранснафта також повідомила, що припиняє транзит нафти по магістральному нафтопроводу Мозир-Броди.

26 квітня сторони переговорів з проблеми постачань російської нафти знайшли вирішення проблеми відновлення транзиту.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

У компанії Укртранснафта при цьому заявили, що не отримали збитків від прокачування "брудної" російської нафти.

Показати ще новини
Радіо NV
X