Скільки найбільші мобільні оператори "зароблять" на 4G-тендері

27 грудня 2017, 15:57

Українські мобільні оператори можуть отримати компенсацію за частоти, якщо вони за підсумками конкурсу зменшать діапазони частот у 1800 МГц

Про це повідомляє liga.net.

Для того, щоб проведення тендеру стало можливим, оператори повинні звільнити частоти, які зараз використовують. У зв'язку з цим, мобільні оператори отримують право отримати компенсацію на суму 25% від стартової вартості зданих частот, якщо їх купить інший оператор.

Відео дня

Видання зазначає, що Київстар, який здає найбільше частот, може отримати 484 млн грн компенсації, Vodafone - 288 млн грн і lifecell - 169 млн грн.

При цьому, сума конверсії, яку отримають оператори, буде залежати від кількості лотів, які вони придбають.

Крім того, оператор не буде платити за конверсію сам собі. Таким чином сума конверсії буде набагато меншою.

Передбачається, що Київстар і Vodafone, які здають надлишки своїх частот, куплять тільки призначені для них лоти, то зможуть отримати 171 млн грн і 62 млн грн відповідно.

Раніше НКРЗІ заявила, що перший 4G-тендер відбудеться у січні наступного року, де виставить на продаж діапазон 2600 МГц. Операторам він малоцікавий, оскільки чим вище частота, тим менше територія покриття. Тому три згаданих оператора неодноразово висловлювали свою зацікавленість у впровадженні 4G саме в спектрі 1800 МГц.

21 грудня стало відомо, що аукціон з продажу ліцензій на 4G в діапазоні 1800 МГц розпочнеться 26 лютого 2018 року.

Прийом заявок від бажаючих взяти участь в тендері НКРЗІ буде проводити з 26 грудня 2017 до 26 січня 2018 року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X