Ціна питання — 100 євро на рік. Скільки коштуватиме Європі відмова від російської нафти

5 травня, 20:01
Ексклюзив НВ
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Відмова від російської нафти — політична, а не економічна проблема (Фото:energyintel.com)

Відмова від російської нафти — політична, а не економічна проблема (Фото:energyintel.com)

Для Європейського Союзу відмова від російських вуглеводнів є питанням політичної волі, а не виживання. Ембарго на російську нафту коштуватиме близько 100 євро для одного дорослого європейця на рік.

Про це у колонці для НВ пише Герман Галущенко, міністр енергетики України, закликаючи країни ЄС відмовитися від російської нафти.

Він зазначає, що у 2021 році Євросоюз сплатив Росії за енергоносії близько 88 млрд євро, зокрема, майже 70 млрд — за нафту і нафтопродукти. Воєнний бюджет Росії у тому ж році склав 62,5 млрд євро.

Відео дня

«Кремль може повністю фінансувати свій ВПК з продажу енергоресурсів до Європи — і все одно ще залишиться кілька десятків мільярдів на додаткові озброєння. Сьогодні ці гроші, втілені у літаках, ракетах і танках, вбивають українців і руйнують нашу країну», — пише Галущенко.

Він підкреслює, що заборона ЄС на імпорт російських енергоносіїв виходить далеко за межі побутової незручності від зростання цін на заправках :нафтове ембарго, яке ЄС розглядає в рамках шостого пакету санкцій проти РФ, є одним із ключових кроків для того, щоб обмежити можливість Путіна фінансувати війну.

«За оцінками учасників конференції в Європейському Парламенті, присвяченої санкціям ЄС, яка відбулася ще 4 квітня, вплив на економіку 27-ми держав-членів ЄС у середньому буде керованим: він дорівнюватиме зниженню доходів на 0,2−0,3% або близько 100 євро на дорослого європейця», — зазначає міністр.

«Напевно, найкраще цю світоглядну різницю висловив прем'єр-міністр Італії Маріо Драґі, запитавши європейську спільноту, чого вона прагне — миру чи можливості увімкнути кондиціонер?» — наводить аргумент Галущенко.

Повну версію колонки Нафтове ембарго. Коли та як Європа позбавить воєнну машину Путіна «пального» читайте тут.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X