Передають державі. ДТЕК Ахметова отримає майже 400 млн грн за Добропіллявугілля

21 січня 2021, 14:22

Перші 250 млн грн Добропіллявугілля-видобуток заплатить протягом 10 календарних днів з 20 січня. Залишок суми — через 65 днів після передачі майна. ДОПОВНЕНО.

За даними порталу ProZorro, держпідприємство Добропіллявугілля-видобуток заплатить компанії ДТЕК Добропіллявугілля 397,8 млн грн в рамках розірвання договору оренди та передачі державі держкомпанії Добропіллявугілля.

Відео дня

На сайті ProZorro відзначається, що рішення про придбання майна за 398 млн гривень у ДТЕК Добропіллявугілля є технічна неможливість виділення майна, що належить ТОВ ДТЕК Добропіллявугілля, зі складу цілісного майнового комплексу ДП Добропіллявугілля.

За умовами договору від 20 січня, Добропіллявугілля-видобуток проведе оплату в розмірі 250 млн грн протягом 10 календарних днів. Залишок суми буде перераховано протягом 65 днів з моменту передачі майна.

Нагадаємо, що в жовтні 2020 року Кабмін дозволив ДТЕК Ахметова відмовитися від орендованих держшахт , затвердивши план по об'єднанню держшахт і ПАТ Центренерго в новостворене АТ.

Раніше, 2 вересня, прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив Кабміну зайнятися питанням об'єднання з Центренерго переданих в оренду держшахт. У Центренерго такої ініціативи не зраділи і почали вимагати провести аудит шахт, які можуть бути приєднані до ПАТ рішенням уряду.

Тоді в прес-службі Фонду держмайна відзначили, що заборгованість ДТЕК за оренду цілісного майнового комплексу (ЦВК) ДП Добропіллявугілля перевищила 100 млн грн . Холдинг Ріната Ахметова перестав платити за оренду шахт в березні 2020 року.

У відповідь в ДТЕК повідомили, що компанія не платить державі за оренду п'яти шахт Добропіллявугілля з березня 2020 року через кризу в енергетиці.

Доповнено (18:15) . Своєю чергою в ДТЕК заявили, що завжди вчасно і в повному обсязі сплачував орендну плату за шахти Добропіллявугілля. У компанії заявили, що в зв'язку з кризою в галузі ДТЕК був змушений зупинити підприємство майже на 4 місяці і, відповідно, не мав можливості платити орендну плату.

У компанії підкреслили, що знаходяться на фінальному етапі повернення шахт Добропіллявугілля в управління держави. Також в ДТЕК пообіцяли, що погашення боргів за оренду шахт Добропіллявугілля буде виконано в повному обсязі.

«ДТЕК вживає всіх необхідних заходів, щоб забезпечити безперебійність процесу видобутку вугілля в перехідний період. Так, спеціальною комісією, до складу якої увійшли представники Міністерства енергетики та Фонду державного майна, було організовано процес визначення обладнання, що належить ДТЕК і було спущено під землю, змонтоване в виробничі комплекси і використовується для видобутку вугілля (гірські комбайни, конвеєри та інше обладнання) », - відзначили до компанії.

У ДТЕК додали, що вартість майна була встановлена з незалежної оцінки та вона є нижчою в порівнянні з вартістю закупівлі нового обладнання і майже тримісячною перервою у видобутку вугілля через його установку.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Також в компанії заявили, що пріоритетом перехідного періоду є безперервність процесів видобутку, від якого залежить виробнича безпека, стабільність роботи шахтарів і податкові надходження до державного бюджету

Добропіллявугілля - один з найбільших в Україні виробників вугілля газової групи. З кінця березня по середину липня 2020 підприємство знаходилося в вимушеному простої через зменшення попиту з боку теплових електростанцій.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X