Схеми: Робота київського метро опинилася під загрозою

23 лютого 2018, 11:42

Мільярдний борг Київського метрополітену перед компанією Укррослізинг може перешкодити роботі підприємства у звичайному режимі.

Про це заявила радник начальника комунального підприємства Наталія Макогон в коментарі програми Схеми.

"На сьогоднішній день ситуація загрожує тим, що не можна проводити в звичайному режимі підприємству всю його діяльність. У нас є, звичайно, запаси, ми зробили заздалегідь, і, в принципі, метрополітен - це те підприємство, яке завжди має якийсь запас міцності. І, назвемо це "на вимогу", нам дають можливість закуповувати необхідні деталі. Але, скажімо, жвавості підприємства немає. Тобто, розвитку підприємство не має ", - сказала вона.

Відео дня

Зазначається, що така ситуація пов'язана з угодою на постачання 100 вагонів метро, ​​яку Київський метрополітен уклав з компанією-переможцем тендеру Укррослізинг у 2009 році при схваленні київської влади. Засновником Укррослізингу була кіпрська фірма, яка, за даними видання Наші гроші, близька до оточення соратника Віктора Януковича, колишнього народного депутата Партії регіонів і бізнесмена Юрія Іванющенка. У 2010 році у складі бенефіціарів з'явилася також фірма, підконтрольна російському Внєшекономбанку.

Зараз бенефіціаром компанії в українському реєстрі вказано Павла Фукса.


Фукс - до недавнього часу російський, а тепер український бізнесмен. Раніше журналісти видання зафіксували, як він приїжджав до Міністерства внутрішніх справ. Крім того, людина, схожа на нього, в грудні 2017 року нібито відвідувала Адміністрацію президента.


Журналісти з'ясували, що станом на 2018 рік загальний борг Київського метрополітену перед Укррослізингом становить майже 2 млрд грн. З них менше половини - заборгованість за вагони метро, ​​а понад 1 млрд грн - коефіцієнт коригування, який виник через зміну валютного курсу. За даними видання, метрополітен підписав з Укррослізинг додаткову угоду, в якій сторони прив'язали суми виплат до курсу долара. Саме цей пункт вже в 2014-2016 роках через різке знецінення української валюти призвів до додаткового боргу на більш ніж мільярд гривень.

Столична влада спробувала відстояти кошти декількома способами. Один з них - звернення до СБУ, РНБО, Кабмін з питань про введення санкцій проти компанії, яка в структурі власності мала російське коріння.

Також влада Києва зверталася до суду про відстрочку виплати боргу, але суд відмовив. Тому незабаром комунальне підприємство може оплатити Укррослізингу майже 2 млрд грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X