Скасування санкцій: Іран до осені вдвічі збільшить експорт нафти

17 січня 2016, 14:56
Іран після скасування санкцій планує повернути собі колишні позиції в ОПЕК і на міжнародному ринку і до осені збільшити експорт сирої нафти до 2 мільйонів барелів на день, повідомляє агентство IRNA з посиланням на міністерство нафти країни, передає Прайм

"Ми впевнені, що незабаром після зняття санкцій нам вдасться збільшити щоденні поставки нафти на 500 тисяч барелів, а після 6-7 місяців збільшимо експорт на мільйон", - цитує міністра нафти Ірану Біджана Намдара Зангане агентство.

Відео дня

Іран під час дії санкцій експортував приблизно 1 мільйон барелів нафти в день, в основному в Китай, Індію, Туреччину, Японію і Південну Корею.

А в суботу, 16 січня, одразу після доповіді МАГАТЕ, яка підтвердила виконання Іраном своїх зобов'язань щодо ядерної програми, у Вашингтоні та Брюсселі заявили про скасування режиму санкцій відносно Ірану.

Для Ірану скасування санкцій стало цілком очікуваним. Ще 13 січня заступник міністра закордонних справ Ірану Аббас Арагчі заявив, що очікує зняття санкцій після того, як МАГАТЕ надасть доповідь про виконання Іраном своїх зобов'язань щодо ядерної програми.

Скасування санкцій означає, що Іран отримає доступ до заморожених активів на зарубіжних рахунках, які становлять близько $50 млрд, а також зможе збільшити експорт нафти на 500 тис. барелів у день.

Це ще більше збільшить перенасичення ринку, що може істотно вплинути на ціни на нафту.

Показати ще новини
Радіо NV
X