Скандал у Volkswagen залишив німецькі міста без нових доріг і спортивних майданчиків

23 жовтня 2015, 14:21
1388
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дизельний скандал може відбитися і на бюджетах співробітників Volkswagen

Німецькі міста, які значною мірою залежать від підприємств Volkswagen AG, явно відчувають на собі наслідки "дизельного" скандалу і змушені заморожувати різні проекти, очікуючи скорочення податкових відрахувань автовиробника до їхніх бюджетів

Як повідомляє агентство Bloomberg, Вольфсбург, заснований в 1938 році як місто для робітників підприємства Volkswagen, зупиняє 30 проектів, включаючи будівництво нових спортивних майданчиків, ковзанки та доріг, загальною вартістю 17 млн євро, передає Інтерфакс.

Близько половини зі 125 тис. осіб, що складають все населення Вольфсбурга, є співробітниками Volkswagen. Підприємство компанії у Вольфсбурзі випускає автомобілі Golf, Tiguan і Touran. "Незважаючи на те, що у нашого міста немає боргів і є певні резерви, ми очікуємо істотного зниження податкових надходжень, - зазначає мер Вольфсубрга Клаус Морс. - Ми ретельно оцінюємо кожен проект".

Сусіднє місто Брауншвейг і баварський Інгольштадта, де розташована штаб-квартира Audi, також скорочує бюджети. На підприємстві Audi в Інгольштадті задіяні близько 40 тис. чоловік при загальному населенні в 131 тис. чоловік.

Загалом кількість співробітників німецьких підприємств Volkswagen становить близько 271 тис., і всім їм варто готуватися до того, що "дизельний" скандал відіб'ється на їхніх бюджетах, відзначають експерти. Згідно з оцінками німецького Інституту економічних досліджень, податкові відрахування Volkswagen в наступні два роки будуть на 3 млрд євро нижчими в результаті скандалу. Проблемою також можуть стати і скорочення робочих місць, які ще більше зменшать податкові надходження до бюджету міст.

"Ми не знаємо, якими будуть наслідки кризи, - заявив головний виконавчий директор Volkswagen Маттіас Мюллер. - Але ми будемо намагатися, щоб скорочень робочих місць було якомога менше".

Крім співробітників власне Volkswagen, скорочення можуть торкнутися і працівників компаній-партнерів автовиробника, в тому числі постачальників устаткування і різних послуг. Менеджмент компанії планує скорочення робітників, які працюють за тимчасовими контрактами. Підприємство Volkswagen з виробництва автомобільних двигунів в Зальцгіттері, де працює більше 7 тис. чоловік, вже скоротило одну робочу зміну в очікуванні падіння попиту на його продукцію.

Раніше НВ повідомляло, що міжнародний еко-скандал торкнувся 11 мільйонів автомобілів Volkswagen. Також Дизельгейт змусив Volkswagen перейти до заходів жорсткої економії.

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Вибір редакції

Компанії/Ринки

Вчора, 16:06

article_img
Без контракту. Що чекає на Україну без транзиту російського газу
Події

Вчора, 09:01

article_img
Від готелів до заводів: у Коломойського є бізнес-імперія в США
Країни

Вчора, 16:51

article_img
Невже я на війні? Як живуть міста на кордоні США і Мексики, де Трамп хоче побудувати стіну

Головне

Події

Сьогодні, 00:01

article_img
Закон щодо протидії буллінгу набув чинності
Фінанси

Вчора, 07:55

article_img
Курс валют від НБУ: долар і євро трохи зросли
Події

Вчора, 16:20

article_img
Адвокати оскаржили продовження арешту українським морякам