Систему перезапущено. Як банки працють за новими умовами – Перша Шпальта

4 грудня 2017, 15:20
У цьому році стався справжній злам тренду. Вперше за багато років українські банки знову стали приносити прибуток

Як повідомив Національний банк України, за 9 місяців 2017 року чистий прибуток після оподаткування банківської системи становив 1,41 млрд грн. Для порівняння ще в минулому році чистий збиток банківської системи становив 159 млрд грн.

Відео дня

Експерти в один голос говорять, що в нас одна з найнадійніших банківських систем за весь час її існування.

Перша Шпальта вирішила розібратися, які ще тенденції мали місце в цьому році. Якщо подивитися за показниками, які характеризують банківську систему, можна побачити, що до банків повертається довіра, що зростають депозити. "Зростають депозити як юридичних, так і фізичних осіб, що банки почали кредитувати. Це дуже важливо для економіки в цілому", - відмічає Сергій Мамедов, голова правління Глобус Банку

Банки пішли у кредитування малого та середнього бізнесу, а також населення. "Деякі банки взяли свою фінансову модель те, що вони видають або кеш-кредити, або карткові кредити. І на цьому дійсно досить непогано заробляють", - говорить Руслан Чорний, шеф-редактор порталу FinClub.

Друга така особливість – це те, що банки почали більше упор робити на комісійні відрахування. Тобто заробляти не на процентах, а на комісіях, каже Тамаш Хак-Ковач, голова ОТП Банку в Україні.

За словами Сергія Фурси, фахівця відділу продажів боргових цінних паперів інвесткомпанії Dragon Capital, банківська система очистилась від великих проблем і наразі починає функціонувати в такому напівнормальному режимі, тобто поступово відновлюється. Це стосується як пожвавлення кредитування в певних сегментах, так і поступового зростання депозитної бази. Є зменшення вартості грошей, є суттєве зниження депозитних ставок.

Це і карткові продукти, це і споживче кредитування. Воно зростає, закредитованність за цими категоріями набагато менша. "Тут ми бачимо найбільший потенціал для зростання. За іпотечним кредитуванням ситуація показує зростання, але досить невисоке", - вважає перший заступник міністра фінансів Оксана Маркарова. Головна причина – недостатня кількість таких благонадійних, якщо можна так їх назвати, позичальників.

Також дивіться спеціальний репортаж Першої Шпальти про те, що допоможе відродити кредитування.

Крім того, провідні банківські фахівці дискутують на про те, що банки можуть запропонувати малому та середньому бізнесу.

Завершує випуск блогер і діловий журналіст Денис Безлюдько, який дослідив, чи вигідно класти гроші в банк на депозит.

Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA:Перший у партнерстві з журналом Новое Время.

Показати ще новини
Радіо НВ
X