Сир фета українського виробництва зникне за кілька років

29 липня 2019, 18:04

Фета є захищеним географічним зазначенням, і з 2023 року українські виробники не зможуть його використовувати

Українським виробникам сиру фета з 2023 року доведеться відмовитися від цієї назви, адже вона є захищеним географічним зазначенням. Про це йдеться в повідомленні проекту Географічні вказівки в Україні в Facebook.

Відео дня

«Фету в Україні виробляють близько двадцяти підприємств — великих і малих. Але з 2023 від цієї назви, яка є захищеним географічним зазначенням, доведеться відмовитися», — сказано в повідомленні.

Проект разом з представниками Мінагропроду, торгових мереж і виробниками почав підготовку до цієї дати: вивчають досвід інших країн і розробляють продуктове досьє і нову назву продукту. Ребрендинг фети в Україні може привести до появи нового українського бренду.

Фета — традиційний грецький сир білого кольору з овечого молока, з додаванням козячого. «Фета» — захищене правом ЄС зазначення на географічне походження сиру, тому фетою в ЄС може називатися лише грецький сир.

Раніше повідомлялося, що до 2026 року українські виробники повинні відмовитися від географічно захищеної вказівки «коньяк».

Показати ще новини
Радіо NV
X