Син Януковича остаточно програв НБУ справу на 1,5 мільярда

27 червня 2018, 13:52

Син екс-президента Віктора Януковича Олександр остаточно програв суд Національному банку України (НБУ) про відшкодування збитків його банку.

Про це йдеться у постанові Верховного суду від 20 червня.

Зокрема, суд не задовольнив скаргу сина Януковича на рішення попередніх інстанцій.

"Колегія суддів вважає за необхідне залишити касаційну скаргу без задоволення, а оскаржувані судові рішення - без змін, оскільки доводи касаційної скарги висновків суду не спростовують", - йдеться у рішенні.

Відео дня

Йдеться про справу за позовом сина екс-президента, в якому він просив відшкодувати йому збитки, стягнувши з НБУ 1,5 млрд грн за банкрутство банку.

У 2014 році Нацбанк визнав Всеукраїнський банк розвитку (ВБР) банкрутом, а в 2015 році - почав процедуру ліквідації банку. Однак Янукович вважає, що це позбавило його можливості розпоряджатися своєю власністю, акціями товариства і володіти всіма майновими правами, які засвідчують ці акції.

Крім того, він стверджує, що ВБР був "стабільною банківською установою" до прийняття рішень про банкрутство.

"Розмір заподіяної йому майнової шкоди становить 1,5 млрд грн, що дорівнює ринковій вартості 100% пакету акцій Всеукраїнського банку розвитку", - йдеться у позові.

Нагадаємо, що у жовтні 2015 року стало відомо, що слідчі МВС заарештували понад 2,6 млрд грн на цих рахунках. Пізніше у 2016 році деяким вкладникам банку вдалося зняти арешт із рахунків.

У січні 2017 року кошти були перераховані з Всеукраїнського банку розвитку в Міжнародний інвестиційний банк, основним акціонером якого є президент України Петро Порошенко.

Пізніше банк Порошенка відхрестився від переказу грошей сина Януковича. У березні Печерський районний суд зняв арешт із 312,5 млн грн Януковича.

16 квітня 2018 року стало відомо, що суд у лютому зняв арешт з рахунків компаній, пов’язаних Януковичем-молодшим, відкритих в його банку ВБР.

Слідство розповідало, що на рахунки цих компаній ймовірні фігуранти злочину перерахували загалом майже 550 млн грн та понад $27 млн.

Пізніше ЗМІ повідомляли, що з банку Януковича-молодшого вивели 2 млрд грн.


ВБР - колишній комерційний банк, створений 24 квітня 2009 року з головним офісом в Києві, був бізнесом сім’ї Януковича.

Засновники: Олександр Янукович і Валентина Арбузова, до останнього єдиним власником банку був старший син колишнього президента України Віктора Януковича - Олександр Янукович.

Правління очолювала Валентина Арбузова, мати колишнього глави НБУ Сергія Арбузова.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X