Сім фактів про першу приватну кардіохірургію в Україні

30 січня 2018, 10:00
Новини компаній
Перша приватна кардіохірургія «Добробут»

Перша приватна кардіохірургія «Добробут»

В кінці 2016-го в Україні відкрилася перша приватна кардіохірургія – Центр кардіохірургічної допомоги медичної мережі «Добробут», розрахований на 8 стаціонарних палат і 4 реанімаційні ліжка. Які операції на серці проводять кардіохірурги клініки?

Поява першої приватної кардіохірургії стала знаковою подією для країни. По-перше, це довело, що вітчизняна приватна медицина вже готова займатися навіть такими складними напрямками, як хірургія серця. Причому готова не тільки з точки зору оснащення, а й морально – беручи відповідальність за важких пацієнтів. По-друге, приватній кардіохірургії з її передовими технологіями і міжнародними стандартами надання медичних послуг вдалося запустити глибокі зміни у вітчизняній кардіохірургії, виводячи її на абсолютно новий рівень. По-третє, в українців з'явилася можливість в максимально комфортних умовах робити будь-які операції на серці (причому в багатьох випадках мініінвазивним способом!), сплачуючи в чотири-п'ять разів менше, ніж пацієнти в зарубіжних клініках. І це далеко не всі переваги Центру кардіохірургії «Добробуту».

Відео дня

1. У клініці проводять весь спектр операцій на серці.

«Не тільки багатосудинне коронарне шунтування, пластику і протезування клапанів – ми оперували пацієнтів і з аневризмою аорти, і з гострим розшаруванням аорти, і з легеневою тромбоемболією, і з різними вродженими вадами серця», – розповідає кардіохірург Олександр Бабляк, керівник Центру кардіохірургічної допомоги «Добробуту».

Олександр Бабляк керівник кардіохірургічного відділення МС «Добробут»

Олександр Бабляк керівник кардіохірургічного відділення МС «Добробут» Фото:

Олександр Бабляк, керівник кардіохірургічного відділення МС «Добробут»

2. Всі ізольовані операції на серці виконуються мініінвазивним способом

Тобто через 5-10-сантиметровий розріз між ребрами або у верхній частині грудини, а не через 25-сантиметровий розріз грудної кістки, з яким ми звикли асоціювати кардіохірургію. «Найбільше досягнення за рік роботи Центру – те, що нам вдалося назавжди змінити обличчя кардіохірургії: людей після операції на серці більше не будуть впізнавати за великим шрамом спереду на грудній клітці!», – кажуть кардіохірурги «Добробуту». Кожна третя операція, проведена Центрі в 2017 році (70 з більш ніж 200 складних втручань), виконана через міні-доступ. Надалі їх буде ще більше, тому що саме за мініінвазивною кардіохірургією майбутнє.

3. «Добробут» – одна з небагатьох клінік в світі, де багатосудинне аортокоронарне шунтування роблять мініінвазивним способом.

Розроблена минулого року нова методика розширила можливості хірургів і дозволяє виконувати цю затребувану операцію з мінімальним ризиком навіть у пацієнтів 80 років, а також у людей з цукровим діабетом, ожирінням, перенесеними інфарктами і серцевою недостатністю.

4. Більшість пацієнтів кардіохірургії «Добробуту» виписуються через п'ять-сім днів після операції.

Настільки нетривале перебування можливо, по-перше, завдяки сучасним методам лікування, що дозволяє зробити післяопераційний період не тільки мінімально дискомфортним, але і максимально коротким; по-друге, внаслідок грамотно побудованого організаційного процесу. «Багато хто думає, що приватні клініки намагаються "накрутити" суму в чеку, затримуючи пацієнта в стаціонарі. Ні, ми робимо все можливе, щоб людина не проводила зайву добу в клініці, якщо її стан не потребує контролю в умовах стаціонару», – розвінчує один з популярних міфів про приватну хірургію директор «Добробуту» Олег Калашников.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

5. На четвертий день після операції пацієнти повертаються до розумних фізнавантажень, через місяць – живуть повноцінним життям.

Те, що ще недавно здавалося фантастикою, сьогодні стало реальністю – навіть після складної операції на серці, якщо вона була виконана мініінвазивним способом, на повне відновлення людині вже потрібно не більше місяця. Це можливо завдяки тому, що для більшості малоінвазивних кардіохірургічних втручань не потрібно розрізати грудну кістку, а саме її зрощення, що триває мінімум два місяці, якраз і доставляє велику частину дискомфорту пацієнтам, оскільки є багато обмежень (не можна піднімати більше 3 кг, не можна напружувати живіт і т.д.). Для порівняння – приклад Миколи Войцеховського з Одеси, який через тиждень після мініінвазивного багатосудинного коронарного шунтування піднімав вагу 15 кг і проходив в день по 6 км. І це при тому що до операції у нього було кілька інфарктів. «А ще міні-доступ – це менше болю», – робить важливе уточнення одесит.

6. У кардіохірургії «Добробуту» беруться оперувати важких пацієнтів, в тому числі тих, від кого відмовилися в інших медустановах.

«І не тільки у вітчизняних, приїжджають і з-за кордону», – розповідає Олександр Бабляк, розвінчуючи ще один міф – про те, що платні клініки уникають складних випадків. «Якщо зазвичай операція на серці проводиться при ризику менше 1%, а 5% вже вважаються небезпечними, ми успішно прооперували пацієнта з ризиком 68%», – розповідають в клініці.

Мініінвазивна операція на серці

Мініінвазивна операція на серці Фото:

Мініінвазивна операція на серці

7. Кардіохірурги, кардіологи та анестезіолог кардіохірургії «Добробуту» – одні з кращих в Україні.

У ведучого кардіохірурга Центру, доктора медичних наук Олександра Бабляка – більше 23 років досвіду кардіохірургічних втручань, причому 11 років – у найскладнішій галузі кардіохірургії, хірургії вроджених вад серця у дітей. Були випадки успішного коронарного шунтування навіть у новонароджених. У 2017 році саме Олександр Дмитрович першим в світі освоїв методику мініінвазивного багатосудинного коронарного шунтування, і нашого хірурга вже запросили поділитися досвідом на Європейському конгресі кардіохірургів.

Кардіологи Центру – Катерина Ревенко та Лілія Підгайна – вважаються одними з кращих в країні кардіологів-клініцистів і діагностів, які одними з перших освоїли метод тривимірної ехокардіографії і навіть ехокардіографію live 4D, коли 3D-зображення клапанів серця продовжує рухатися в часі. Такого рівня обстеження і діагностику проводять одиниці фахівців.

Пишаються в кардіохірургії «Добробуту» і анестезіологом - Євгеном Мельником, у якого великий досвід як в дитячій кардіохірургії, причому з малюками перших годин життя, так і в хірургії серця 85-87-річних бабусь і дідусів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X