Siemens вирішив скоротити випуск газових турбін в Європі

5 лютого 2018, 09:00
269
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Падіння глобального попиту на обладнання для працюючих на викопному сировина електростанцій склало понад 40%

Керівництво німецького концерну Siemens радикально згортає виробництво газових турбін, пояснюючи це відсутністю перспектив будівництва нових газових електростанцій в Європі.

Про це повідомляє DW.

Таким чином, очікування німецького концерну явно суперечать прогнозам і інвестиційниv рішеням російської компанії Газпром, яка будує зараз газопроводи Північний потік-2 і Турецький потік.

За словами голови правління Siemens Джо Кезер, у найближчі два-п'ять років в одній тільки Німеччині доведеться скоротити приблизно 3 тиc. робочих місць на виробництві обладнання для електростанцій, що працюють на викопних енергоносіях, тобто на нафті, вугіллі та газі.

Він також додав, що це не чисто "сіменсовска проблема", а результат структурних змін у світовій електроенергетиці. Падіння глобального попиту на обладнання для працюючих на викопному сировина електростанцій склало понад 40%, ціни знизилися більш ніж на 30%.

"Особливо у Німеччині: тут практично більше немає попиту", - заявив глава Siemens.

Таким чином, на найбільшому для Газпрому експортному ринку, німецькому, будувати нові великі газові електростанції ніхто особливо не збирається.

"Ми переконані, що світовий ринок газових турбін буде і далі існувати. Але ринки зменшаться, і знаходиться вони будуть не в Європі, а у Америці, Китаї, на Близькому і Середньому Сході", - запевнив акціонерів Джо Кезер.

У штаб-квартирі Siemens виходять з того, що більш активно використовувати газ для отримання електроенергії будуть у США і КНР, де росте видобуток сланцевого газу, і у багатому блакитним паливом близькосхідному регіоні, але не у Європі, так що чекати звідси замовлень на турбіни для нових газових електростанцій не варто.

У Siemens стверджують, що головною причиною такої тенденції є глобальні успіхи відновлюваної енергетики, на яку і сам німецький концерн все більше робить ставку.

Намір Siemens скоротити по всьому світу 6 тис. робочих місць на виробництві турбін, а також рішення його американського конкурента General Electric скасувати на своїх заводах такого ж профілю 12 тис. місць, свідчать про те, що ні про яке "столітті газу" мови бути не може.

Вибір редакції

Країни

Вчора, 09:29

article_img
Дольче Віта. За формування громадської думки в РФ пропагандисти отримують шалені гроші
Події

Вчора, 19:43

article_img
Джокер Зеленський, похорон марсохода і шановні знавці. Краще за тиждень за версією головного редактора NV.ua
Країни

Вчора, 10:33

article_img
Наша проблема – туристи і мопеди. В Амстердамі призначили велосипедним мером дев'ятирічну дівчинку

Головне

Країни

Вчора, 23:02

article_img
Трамп готовий скористатися правом вето в суперечці про надзвичайний стан - радник
Євробачення

Вчора, 09:20

article_img
KAZKA в зоні ризику. Відео всіх виступів і думки журі у другому півфіналі нацвідбору на Євробачення 2019
Політика

Вчора, 11:42

article_img
Ізоляція російського інтернету і Мосійчук, готовий до самоспалення